İdilde PKK’nın Roketi Eve İsabet Etti

23 Şubat 2016 Salı, 18:13
pkk


Şırnak İdil’de Polise atılmak istenilen roket eve isabet etti.

Şırnak İdil’de PKK’lıların merkeze yerleşmesi ile bölge halkı İdil’i terk etmeye başlamıştı. Güvenlik Güçleri operasyon hazırlığını yapmaktaydı fakat Cizre ve Silopi’de devam eden çatışmalardan dolayı İdil kontrol edilememekteydi. Nitekim Valililik Cizre ve Silopi’deki olayları bitirdi ve Şırnak İdil’de sokağa çıkma yasağı başladı ve Güvenlik Güçleri bölgeyi abluka altına aldı.

Sokağa çıkma yasağının ilk gününde bölgeye çok sayıda zırhlı araç gönderildi. Gece merkeze gelen komandolar çevre güvenliğini sağladıktan sonra bölgeye yeni gelecek olan birlikler için güvenli yollar tespit edildi.

Sokağa çıkma yasağının ertesi gününde Şırnak merkezinde bulunan askerler bölgeye sevk edilirken yakın illerden de takviye Güvenlik Güçleri gönderildi.

PKK’yı temizleme operasyonları devam ederken bugün Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklama da PKK’nın attığı roketin boş bir eve isabet ettiğini belirtti. Olayda her hangi can veya mal kaybı gerçekleşmedi. Evin boş olması büyük bir faciayı önledi. Roket binanın 4. katındaki eve isabet ederken alt katlardaki evlerde de büyük maddi hasarlar oluştu.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir