İdil’de Çatışma Çıktı

23 Şubat 2016 Salı, 16:26
idil


Şırnak ilinin İdil ilçesinde PKK’lılar ile Güvenlik Güçleri arasında çatışmalar devam ediyor.

Milli Güvenlik Konseyinden çıkar karar ile PKK’yı temizleme operasyonlarına Aralık 2015 tarihinde start verildi ve o günden bu güne pek çok farklı bölgede PKK’yı temizleme operasyonları devam ediyor.

Şırnak İdil’de geçtiğimiz günlerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve bölgeye çok sayıda zırhlı araç gönderilmesinin yanı sıra komandolar ilçeyi abluka altına aldı. PKK’lılar ile Güvenlik Güçleri arasında ki çatışmalar büyüyerek devam ediyor. Bölge halkı evlerinden kaçarak yakınlarının yanına sığındı ve ilçedeki evlerin neredeyse büyük bölümü boş kaldı.

İdil’de yeni gelişen operasyonlar sırasında 1 Polis memuru yaralanırken. PKK’nin yaptığı eylem sonucu tamir edilmesi gereken direği kontrole den telekom görevlisi de yaralandı.

Söz konusu operasyonlar Türkiye’nin dört bir yanında devam ediyor. Diyarbakır’ın Sur ilçesinde üç aya yakın bir zamandır sokağa çıkma yasağı devam ederken Güvenlik Güçleri tarihi eserlerin korunması gerektiğinden dolayı PKK’nın işgal ettiği pek çok noktaya saldırı düzenleyemiyor.  Öte yandan operasyonlara korucular da destek veriyor.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir