İdil’de Çatışma Çıktı!

28 Şubat 2016 Pazar, 16:25


Sokağa çıkma yasağının devam ettiği İdil’de çatışma çıktı. Yaralı Güvenlik Personelleri var.

PKK havaların yavaş yavaş düzelmesi ve seçimlere yaklaşılması ise 2015 yılında barış sürecini bitirdi. Güvenlik Güçlerine ve halka yapılan eylemler Milli Güvenlik Konseyini defalarca toplattırdı. Sonunda PKK’yı temizlemeye yönelik karar çıktı ve pek çok bölgede PKK’lı teröristler sıkıştırılmış durumda

Diyarbakır Sur’da üç aydır sokağa çıkma yasağı uygulanmakta ve PKK’ya ağır darbeler vurulamya devam etmektedir. Teröristler Güvenlik Güçlerinin açıklamasına göre 150 – 200 metrelik dar bir alana sıkıştırıldı ve bu alan abluka altına alındı. PKK’lıları temizlemek için çember her geçen gün daraltılmaya çalışılıyor.

Şırnak İdil’de ise 16 Şubat’tan beri sokağa çıkma yasağı var. Cizre’de operasyonlar devam ederken İdil’den göçler başlamış ve basında İdil’e PKK’lıların yerleştiği yazılmıştı. İdil’de bugün sabah saatlerinde Güvenlik Güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada bir Asker ve bir Polis yaralanarak derhal hastaneye sevk edildi. Yapılan müdahalelerin ardından hastaneden yapılan açıklamaya göre Güvenlik Personellerinin durumu iyi olduğu belirtildi.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir