HTC U Ultra Tanıtıldı !

12 Ocak 2017 Perşembe, 15:18

Akıllı telefon dünyasının en büyük markalarından HTC, 2017 yılında damga vurmasını istediği HTC U Ultra akıllı telefonunu tanıttı. Peki cihaz ne gibi özelliklere sahip?

HTC U ULTRA ÖZELLİKLERİ

HTC U Ultra görüntü olarak daha önce piyasaya sürülen HTC akıllı telefonlardan biraz daha farklı dursada yine bilindik HTC mimarisini net bir biçimde gösteriyor. HTC U Ultra akıllı telefonunun önünde ve arkasında cam kaplama yer almakta. Aynı zamanda cihaz çift ekrana sahip yani ikinci bir ekranı da var. Ürünün camı Gorilla Glass 5 teknolojisi ile korunmakta ve bu sayede darbelere karşı bir hayli dayanıklı olacak. Öte yandan cihazın ekranı 2K çözünürlüğünde ve 5.7 inch büyüklüğünde. Yani son derece büyük ekrana sahip olan bir akıllı telefon. Snapdragon 821 gibi iddialı bir işlemcinin kullanıldığı cihazda aynı zamanda 4 GB RAM donanımına yer verilmiş. Öte yandan, ürünün 64 GB dahili depolama kapasitesi sunmasının yanı sıra harici depolama kartı desteği de sunduğunu belirtelim.

HTC U Ultra, kamera konusunda büyük farklılıklar ile karşımıza çıkıyor. Genelde akıllı telefonların arka kameraları daha kaliteli olur ancak HTC U Ultra’nın ön kamerası arka kamerasından daha iyi çekiyor. Cihazın ön kamerası 16 MP ölçeğinde ve son derece güçlü bir kamera. Öte yandan ürünün arka kamerası ise 12 MP ölçeğinde.

BOOMSOUND SES TEKNOLOJİSİ

HTC U Ultra akıllı telefonu Boomsound ses teknolojisine sahip. Cihazın 4 adet de mikrofonu bulunuyor. Yani hem kayıt, hem de dinleme özellikleri oldukça güçlü bir ürün. HTC bu bağlamda ses kalitesi hususunda kendisine gelen eleştirileri kıracak gibi gözüküyor.

3000 MAH BATARYA

Akıllı telefonlarda kuşkusuz bataryanın önemi son derece büyük. HTC U Ultra, 3000 mAh batarya kapasitifine sahip olan bir akıllı telefon. Cihaz bu sayede uzun süreli akıllı telefon kullanımı vaadetmekte.

HANGİ İŞLETİM SİSTEMİYLE GELECEK?

Açıklanan verilere göre HTC U Ultra cihazı Android Nougat 7.0 işletim sistemi ile piyasaya sürülecek. Cihaz bu sayede yazılım olarak da önü parlak bir cihaz olacak ve büyük bir ihtimalle önümüzdeki süreçte gelen tüm güncellemeleri de alacaktır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir