HTC U Play Özellikleri Açığa Çıktı !

12 Ocak 2017 Perşembe, 15:59

Ünlü üretici HTC’den son gelişme ! HTC U Play akıllı telefonunun özellikleri resmen duyuruldu ! 

HTC U PLAY ÖZELLİKLERİ

Ürün tasarımsal anlamda son derece şık duruyor. HTC U Ultra akıllı telefonunda olduğu gibi HTC U Play akıllı telefonunda da hem arka bölümde cam kaplama, hem de ön bölümde cam kaplama bulunuyor. Cihazın ekranı 5.2 inch boyutunda ve full HD ekran çözünürlüğüne sahip.  Ürünün ekranı Gorilla Glass 5 teknolojisi ile korunuyor. Cihaz çipset olarak ise Mediattek Helio P10 işlemciye ve Mali-T860 grafik birimine sahip.

İKİ FARKLI RAM VE DEPOLAMA SEÇENEĞİ

Bilindiği üzere son yıllarda akıllı telefon üreticileri bazı modellerinde kullanıcıya çeşitli seçenek imkanları sunuyor. HTC U Play akıllı telefonunda da bu geçerli.  Cihazın 3 GB RAM ve 32 GB depolama kapasitesine sahip modeli ve 4 GB RAM ile 64 GB dahili depolama kapasitesine sahip bir modeli bulunuyor. Yani isteyenler ihtiyaçları kadar RAM ve depolama alanına sahip olan modeli seçebilecekler. Aynı zamanda cihazlara harici depolama kart desteği imkanı da tanınmış.

HEM ÖN HEM ARKA KAMERA 16 MP

Cihazın kamera özellikleri ile ilgili açıklanan bilgilere göre cihazın arka kamerası da ön kamerası 16 MP ölçeğinde olacak. HTC, genellikle kameralar hususunda son derece başarılı iş çıkartan bir akıllı telefon şirketi. Yeni modelde de yine güçlü bir kamera kombinasyonunu sunduğunu düşünüyoruz.

2500 MAH BATARYA

Akıllı telefonlardta en önemli konulardan birisi kuşkusuz bataryanın mAh değeri çünkü cihazların şarjı  çok çabuk tükenebiliyor. HTC U Play, donanımsal özellikler olarak çok şarj harcayacak bir akıllı telefon değil. Elimize ulaşan bilgilere göre üründe 2500 mAh batarya bulunuyor. HTC’nin, cihazın zarifliğini bozmamak ve aynı zamanda HTC U Ultra akıllı telefonuna göre daha ufak ekrana sahip bir cihaz olarak bu telefonu tanıttığı düşünülürse batarya değeri normal karşılanabilir.

ORTA SEGMENTTE SAVAŞACAK

HTC U Play akıllı telefonu genel olarak orta seviye özelliklere sahip diyebiliriz. HTC böylelikle 2017 yılında orta segmentte çarpışacak olan ilk akıllı telefonunu tanıtmış oldu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir