Hotspot Shield – Güvenli İnternet

29 Eylül 2016 Perşembe, 09:27


Bir çok kesime göre günümüzde internet kullanımının belli başlı iki sorunu bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ” akk ” ( Adil Kullanım Kotası ) olmakla birlikte bir diğeri internete erişimin kısıtlanmasıdır. Gerek internet altyapısından gerekse yaşadığınız ülkenin siber yasalarına göre yasaklanan sitelere erişme sorunudur. Ne yazık ki akk için kesin bir çözüm bulunmasa da internet erişiminin kısıtlanmasını önlemek için bir kaç çözüm bulunmaktadır. Bu çözümlerden birisi de Hostpot Shield programı olmaktadır.

Peki Hotspot Shield ne işe yarar?

Hostpot Shield kabaca sizin yaşadığınız yerde yasaklı olan sitelere başka ülkeler üzerinden erişmeyi sağlar. Yasak tanımaz program diyebiliriz.

Peki hostpot shield sistem gereksinimleri nelerdir? Her platformda kullanılabilir mi? (PC- Android – IOS – Windows)? Nereden temin edebilirim? Nasıl kurulur? Nasıl kullanılır aktif hale getirilir? gelin bu sorularımıza cevap arayalım.

Hotspot Shield aşağıda yer alan platformlarda çalışır:

 

* Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 , Windows 10

* Mac OS X 10. 6 Snow Leopard, Mac OS X 10. 7 Lion, Mac OS X 10. 8 Mountain Lion

*iOS

*Android 2. x and 4. x

 

Sistem gereksinimi olarak mobil cihazınızı da kritik depolama bildiriminin olmadığı her zaman her koşulda kurabilirsiniz. Bunun yanında bilgisayar platformunda gerekli yükleme dosyasından kurulum başlatılabilir.

https://www. hotspotshield. com/tr/ adresinden temin edebilirsiniz. Mobil aygıtınızı da ise desteklenen uygulama mağazalarda kurulum dosyaları bulunmaktadır kolaylıkla indirip kurulum yapabilirsiniz.

Mobilde kurulum basit bir şekilde olmakla beraber uygulamayı açarak belirtilen butona basarak aktif hale getirebilirsiniz. Aktif hale geldiğinde mobil cihazınız size uyarı verecektir ve ekranın üst kısmında aktif olduğuna dair işaret belirecektir.

Bilgisayar platformuna geldiğimizde indirilen client belirli basit adımları takip ettikten sonra kurulmaktadır. Kurulduktan sonra ise bilgisayarımızın sağ alt köşesinde Hotspot Shield penceresi açılır ve ortasında aktif hale getirme butonu bulunur.

Hem mobilde hem de bilgisayarınızda uygulamanın ayarlarına girerek internete hangi ülke üzerinden bağlanacağınızı belirleyebildiğinizi hatırlatmak isteriz.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir