Hepsiburada Kredi Kartı Bilgileri Çalındı İddiası

04 Ağustos 2015 Salı, 14:53
hepsiburada


Son günlerde forumlarda ve sosyal medyada onlarca kullanıcı kredi kartlarından habersiz çekim yapıldığına dair bildirimlerde bulunuyor. Neredeyse yüzlerce benzer vaka var. Şikayetler özellikle Hepsiburada üzerinde yoğunlaşıyor. Genellikle çok bilinen sitelerle ilgili bir sorun var gibi görünüyor. Büyük ihtimalle ya büyük bir hack saldırısı ile kart bilgileri toplandı, ya da bazı art niyetli çalışanlar kayıtlı kart bilgilerini kendi amaçları için kullanıyorlar. Aynı kart bilgileri ile yurt dışı firmalardan da (özellikle online oyun ve bahis siteleri) çekim yapılmaya çalışıldığı bilgileri var. Özellikle azalan miktarlarda çekim yapılması, sorunun açık bir dolandırma vakası olduğu yönünde şüpheleri artırıyor.

Tavsiyemiz internet alışverişlerinizde sanal kart kullanmanız, kartlarınızın hangi sistem olursa olsun kayıt edilmesine izin vermemeniz ve yurt dışı alışverişlere kapatmanız yönünde.

Not: Şu ana kadar söz konusu firmalardan konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı, açıklama yapıldığı taktirde yazımız güncellenecektir.

Konunun tartışıldığı linkler:

https://www.sikayetvar.com/hepsiburadacom-kredi-kartimdan-haberim-olmadan-alisveris-yapilmis

http://www.r10.net/genel-webmaster-konulari-sorunlari/1479647-herkes-okusun-acil-bilgilendirme-hepsiburada-suan-kredi-kartlarini-bosaltiyor-3.html

https://twitter.com/search?q=hepsiburada%20kredi%20kart%C4%B1&src=typd

Konuyu oylayın:

Yorum

  1. M.şahin

    12 Ağustos 2016 at 11:40

    Hepsiburada.com ve türkiyede genel kabul görmüş “Güvenilir” sitelerden birçok alışveriş yaparım ve bugun bu girişim benimde başıma geldi. Genel yurtdışı kaynaklı sitelerden birçok alışveriş denenmiş ama fakirliğin gözünü seveyim kart bakiyem ağzına kadar 2 gün öncesinden doldurduğum için başarılı olunamamış 🙂 Hemen kartımı kapattırdım haliyle. Denenen bazı siteler xbox live, bhphoto, netflix ve bir kaç site sanırım hesaplar satılmış çünkü tutarsız harcamalar yapılmış atıyorum 100$ alışveriş denemesinde red vermiş banka sonra 523$ denenmiş 🙂 Sanal kart kullanmak şart şu devirde.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir