HDP Mitinginin Ardından Olaylar Çıktı

28 Şubat 2016 Pazar, 16:52


HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Batman’da miting yaptı. Mitingin bitmesi ile PKK’nın lehine slogan atan PKK yandaşlarına Polis müdahale etti.

PKK’ya yapılan operasyonlar pek çok il ve ilçede devam ederken Halkların Demokrasi Partisi operasyonların durmasını istemeye devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi cephesinden de operasyonların bitmesi gerektiği söylemleri geliyor. Operasyonların devam etmesini Adalet ve Kalkın Partisi istediği gibi Milliyetçi Hareket Partisi’de istiyor.

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bugün Batman’da miting yaptı. Her ne kadar yakın zaman da bir seçim olmasa da HDP Başkanı yapılan operasyonları değerlendirmek ve hükümete eleştirilerde bulunmak için miting yaptı. PKK Batman halkının sokağa çıkmaması ve Güvenlik Güçlerine saldırmamasından dolayı bölgeyi hain şehir olarak belirtmişti.

HDP mitinginin bitmesi ile olaylar çıktı. Bazı PKK yandaşlar yolu trafiğe kapattı ve yoldan geçmek isteyen araçlara saldırmak istedi. Polis hemen olay yerine geldi ve Polisin gelmesi ile PKK yandaşları Güvenlik Güçlerine taşlı, sopalı saldırı da bulundu. Polis ise trafiğin tekrar açılması ve PKK’lıların saldırısını engellemek için su ve biber gazı ile müdahale etti.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir