Hatay’a İHA Düştü

26 Şubat 2016 Cuma, 17:43
iha


Hatay’ın Altınözü ilçesine İHA düştü

Ülkemizde barış sürecinin sonlanması ile PKK’ya karşı yapılan operasyonlar Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğünün verdiği destekler ile sürüyor. Bunun yanı sıra Suriye ve Irak’ta oluşan terör örgütlerine karşı Türkiye bir önlem almaya başladı. Suudi Arabistan ile uzun süredir görüşmeler yapılıyordu ve anlaşma ile İncirlik Üssüne geçtiğimiz günlerde çok sayıda Suudi Jet iniş yaptı. Dün yapılan açıklama ile bugün İncirlik Üssüne yeni Suudi Jetlerin konuşlandırılacağı belirtilmişti.

Suudi Arabistan’a ait savaş uçaklarının güvenliği için bölgede çok sayıda Türk savaş jetleri ve İnsansız Hava Araçları uçmaya başladı. Pek çok noktada güvenlik kontrolü alınırken Hatay’da ekiplere insansız hava aracının düştüğü haberi geldi.

Halkın ihbarı üzerine bölgeye gelen Güvenlik Güçleri insansız hava aracının enkazına ulaştı. Hatay’ın Yayladağ ilçesine de roket mermisi düştü. Şimdi ekipler insansız hava aracının terör grupları tarafından bilerek mi düşürüldüğü araştırılıyor. Aynı zamanda Yayladağ ilçesine düşen roket mermisi de incelemeye alındı. Genelkurmay’dan konu ile alakalı ilerleyen günlerde açıklama yapılacaktır

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir