Hastane Randevusu Alma (MHRS)

06 Kasım 2015 Cuma, 16:54


Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üstünden hastane için randevu almak çok rahat. Bir devlet hastanesinden doktor, uzman randevusu almak için MHRS’ye giriş yaparak hastane randevunuzu alabilirsiniz. Hastane dışında sağlık ocağı ve aile doktoru gibi hizmetlerinizi de bu ekrandan alacağınız randevu ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bir başka seçenek olarak ALO 182 numaralı hattı arayarak da internet sorunu yaşamadan doktor randevusu alabilirsiniz. Tüm bunları nasıl yapabilceğiniz ile ilgili detaylar yazımızın devamında…

Online olarak (MHRS) sistem üzerinden hastane randevumu nasıl alırım?

MHRS’ye (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ilk defa giriş yapılırken her bir vatandaş için ayrı bir ekran açılır. Çıkan ekranda nasıl alabilceğinizle ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Bu adımları dikkatlice ve bilgileri doğru girdiğinizden emin olduktan sonra geçiniz. Hesap ekranınız geldikten sonra ekrandaki “Randevu Al” T.C. kimlik numaranız ve belirlediğiniz şifre ile giriş yapınız. Aile doktorunuzdan mı ya da devlet hastanesinden mi randevu alacağınızı seçiniz. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. MHRS ‘den online olarak hastane randevunuzu almak için buraya tıklayabilirsiniz.

ALO 182 hattı ile hastane randevumu nasıl alırım?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 arayın. Çağrınıza cevap veren operatöre randevu almak istediğiniz kişinin T.C. Kimlik Numarasını verin. Randevu talep ettiğiniz hastane, poliklinik ve hekim seçimlerinizi operatöre bildirin. Operatör size uygun tarih ve saat dilimlerini bildirecektir. Size uygun olan seçimi yaparak randevunuzu alın.

MHRS ya da ALO 182 üzerinden randevumu nasıl iptal ederim?

Merkezi Hasane Randevu Sistemi üzerinden aldığınız herhangi bir randevuyu, randevunun son 20-30 dakikasına kadar iptal edebilirsiniz. Randevunuzu iptal edebilmek için önce MHRS’nin randevu sayfasından T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapmanız gerekir. Açılan ekranda, sağ üst taraftaki “Randevu Geçmişi” kısmından geçmiş, iptal edilmiş ve alımış olan tüm randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki “İPTAL ET” seçeneğine basarak daha önce almış olduğunuz randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO 182 hattını tuşlayarak da randevunuzu telefon üzerinden iptal ettirebilirsiniz.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir