Baş Belası Grip – Soğuk Algınlığına Ne İyi Gelir? Gribe Ne İyi Gelir?

08 Mart 2016 Salı, 00:22


Grip ve soğuk algınlığı artık yılın her vaktinde karşımıza çıkan bir sıkıntı olmak durumunda. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlarımız açısından her gün yüzbinlerce kişi ile bir şekilde etkileşimde bulunmak normal olmakta. Ve bu durum grip nezle soğuk algınlığı durumlarının ortaya çıkmasında büyük önem taşımaktadır.

Bunun yanında yoğun çalışma ve stres durumları, doğru beslenememe ve yeterince enerji depolayamama bağışıklık sistemimizin güçsüz düşmesine sebep olabilmektedir. Bunun için sağlık kuruluşları ve doktor tedavisi elbette öncelik. Ancak burda belki direnç kazanmanız için yada hastalığı daha hafif atlatabilmeniz için küçük bir formül vereceğim. Ancak unutmayınki bu kesin bir tedavi değil ve doktor önerisi değildir. Burada söylenen sözler sadece fikir vermek amaçlı olup kişiler kendi sağlıklarından sorumludur.

Gerekli açıklamayı yaptıktan sonra  konumuza geri dönelim. Zencefil ve bal karışımı. Daha önce adının çok duymuş olsanızda çok kullanmış olduğunuzu zannetmiyorum. Zencefil evet marketlerimizde ve aktarlarda toz ve kök halleri ile bulunan bu güzel ancak çok acı bitki grip ve soğuk algınlığı için muazzam bir etki göstermektedir.

Tarifimiz şudur; Hasta olduğunuzda yada olacağınızda yada öyle hissettiğinizde akşam yatmadan önce 4 çorba kaşığı bal4 çay kaşığı zencefil tozu karıştırıp tüketiniz. Biraz acı ve zor yutulur olmasına rağmen hem enerji hem mide rahatsızlıklarına hem ter atmanıza hem detoks olmanıza hem bir çok rahatsızlığına fayda sağlayacak etkileri olacaktır. Günde 200 gr dan fazla tüketmeyiniz. Eğer isterseniz gün içerisinde çay yada kahvenize bir çay kaşığı atıp içebilirsiniz. Bal çay kahve bunlar zencefilin zor tadını kapatmak için bir araç aslında.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir