Google Slaytlar İle Sunum Nasıl Hazırlanır?

18 Eylül 2016 Pazar, 19:35


Slayt hazırlama programları bildiğimiz üzere günümüze çok önemli bir yer kaplamaktadır. Şirket çalışanlarının toplantılarda durum mali değerlendirmesi, proje tanıtımı veya envanter görüşmeleri ve değerlendirilmeleri genel olarak slaytlar üzerinden yapılmaktadır. Sadece şirketlerde değil, okullarda dahi slaytlar üzerinden proje ödevleri verilmekte, öğrencilerin ödevlerini slayt olarak hazırlayıp sınıfta sergilemesi istenmektedir. Slaytların günümüzde ne kadar ve ne derece önemli yer tuttuğu artık yadsınamaz bir gerçek olmuştur. Fotoğraflar ile anlatılan sunular görsel olarak akıllarda daha kalıcı olmaya başlamış ve bu sayede daha anlaşılır ve idrak edilebilir olmuştur. İnsanlar slayt işini son yıllara kadar genel ve yoğun olarak Powerpoint üzerinden yapmaktaydılar. Fakat slayt işinin ne kadar önemli noktalara gittiğini fark eden Google bu işe el atmaya karar verip, uygulamaya sokmuştur. Google üzerinden yapılabilecek olan slaytlar tamamıyla çevrimiçi ve güvenli olarak yapılmaktadır. Google güvencesi ile insanları cezbeden bu slayt özelliği, günden güne müşteri sayısını çoğaltarak liderlik koltuğunu elinde bulundurmaktadır ve bunun tadını çıkarmaktadır. Günden güne kendisini geliştiren Google slayt özelliği ile ise hem çalışanlara hem öğrencilere yardımcı olmaktadır. Peki Google Slaytlar İle Sunum Nasıl Hazırlanır? Uygulama indirmeme gerek var mıdır? Ne yapmam gerekmektedir? Nasıl yapacağım? Karmaşık mıdır? gibi soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz…

 

NASIL HAZIRLANIR? UYGULAMA GEREKSİNİMİ VAR MIDIR? KARMAŞIK MIDIR?

 

              Öncelikle Google Slaytlar tamamıyla çevrimiçi olup, direkt tarayıcınız üzerinden yapılabilmektedir. Bu nedenle herhangi bir uygulama indirmenize veya buna bağlı olarak herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ayrıca oldukça basit bir arayüzü olması kafalarda soru birikmesinin önüne geçip, kolayca anlaşılıp, projelerin yapılmasını sağlamaktadır. Peki Nasıl Kullanılır?

 

İlk olarak https://docs.google.com/presentation/u/0/ adresine giderek Google Slaytlar sayfasına erişmiş olmanız gerekmektedir. Bunun hemen ardından ise sağ altta bulunan ”+” işaretine basarak yeni bir proje sayfası açmalısınız. Çıkan pencerede ise sol panelde bulunan yere sağ tıklayıp ”yeni slayt” tıklayarak projenize farklı sayfalar ekleyip, projenizi tamamlayabilirsiniz.

 

Projeniz sonlandıktan sonra ise Dosya > Farklı İndir seçeneğinden istediğiniz formatta projenizi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir