Google Chrome’da Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

18 Eylül 2016 Pazar, 19:38


Hayatımızda artık sosyal medyanın yeri ve önemi çok ciddi boyutlara ulaşmıştır. Öyle ki hepimiz gün içerisinde neredeyse günümüzün yarısını sosyal medya hesaplarımıza bakmakla ve internette dolaşmakla geçiririz. İşyerimiz de kullandığımız aletlerin çoğu ve yaptığımız işlerin hemen hepsi artık internetle yapılmakta ve internet sağlayıcılarına ihtiyaç duymaktadır.

 

Şüphesiz ki bu sağlayıcıların en başında Google Chrome gelmektedir. Her geçen gün daha da geniş bir kullanım ağına sahip olmayı başaran ve kesintisiz olarak kendini yenileyen Google Chrome iş yaşamında en çok kullandığımız tarayıcıdır. Öyle ki Chrome sayesinde sosyal medya hesaplarımıza sürekli giriş yaparak kontrol etmek zorunda kalmadan Chrome aracılığıyla bildirimlerimizi görebiliriz. Ancak zaten çok yoğun olan günlük iş yaşamımızda Facebook hesabımıza yada diğer hesaplarımıza sürekli bakamayız. Ne olup bittiğini Google Chrome de bildirim olarak görürüz.

 

Ancak Facebook’unuzda çok fazla arkadaşınız varsa ve çok fazla gruplara oyun bağlantılarına üyeyseniz sürekli olarak Chrome üzerinden bildirim alırsınız ve bu da bir süre sonra rahatsız edici bir boyuta ulaşır. Bunu önlemek için yapmanız gereken şey Chrome sayfasına geldiğinizde farenizin sağ tuşuna tıklayarak ayarlar sekmesini açmaktır. Açılan ayarlar sekmesinde gelişmiş ayarlar bölümünü seçerek gizlilik ayarlarını seçiyorsunuz ve çıkan seçeneklerden içerik ayarlarını seçiyorsunuz.

 

Sırasıyla bunlara tıkladıktan sonra karşınıza istisnaları yönetin diye bir sekme çıkacaktır. Buradan bildirim istisnaları bölümünden facebook’u seçmeniz gerekli. Seçme işlemini yaptıktan sonra iki seçenek sunulacaktır izin ver ve engelle seçenekleri. Sizin Facebook’tan gelen bildirimleri engellemeniz için engelle butonuna basmanız gereklidir.

 

Bu işlemler sonucunda artık Facebook’tan gelen bildirimleri almıyor olacaksınız ve yoğun iş yaşamı içerisinde bir de Facebook’tan sürekli bildirim trafiğiyle dikkatinizi dağıtmadan çalışabiliyor olacaksınız.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir