Gold Bilgisayar İflas Erteleme Talep Etti

08 Ocak 2016 Cuma, 10:00


Türkiye’nin eski ve köklü teknoloji mağazalarından Gold Bilgisayar’ın sahibi Gold Grup iflas erteleme talebiyle mahkemeye başvuru yaptı. Gold Grup aynı zamanda Sanalpazar’ın da sahibi.

Gold Grup 4 şirketi için iflas erteleme amacıyla mahkemeye başvuruda bulundu ve mahkeme bu şirketlere denetçi kayyum atanmasına kararlaştırdı. İflas erteleme için başvurulan şirketlerin arasında Sanalpazar bulunmuyor.

Sanalpazar.com’dan Yapılan Açıklama:

“Bağlı bulunduğumuz Gold Gruba ait dört şirket 4 Ocak tarihinde iflas erteleme isteğiyle 4. Asliye Hukuk Mahkemesine başvurmuş, mahkeme aynı gün tedbir kararı almıştır.

Sanalpazar.com’un sahibi olan Gold İnternet Teknolojileri A.Ş. bu dört şirketten biri değildir.

Ancak, yaygın yanlış anlamalar nedeniyle, bir grup şirketi olarak Sanalpazar.com’un çalışmakta olduğu bankalardan bazıları ile sorunlar yaşanmaktadır.

Son günlerde Sanalpazar.com’da üyelerimizin yaşadığı sorunların nedeni budur. Nitekim, diğer grup şirketleri için başvuruda bulunulan 4 Ocak günü, Sanalpazar.com’un hiçbir ödeme sorunu olmamış ve ödeme bekleyen 1.229 satıcı üyesinin, 3.074 satış işlemine ilişkin ödemeyi sorunsuz ve eksiksiz yapmıştır.

Mevcut sorunlar bankalar ile sürekli görüşülerek birer birer çözümlenmektedir.

Sorunların her an çözülebileceği inancı ile sitemizdeki satış işlemlerini sonlandırmadık.

Bu arada ödeme yaparak ürün satın alan üyelerimizin ödemeleri ya bize ulaşmamakta ve bankalarda beklemekte, ya da bizim banka hesaplarında beklemektedir. Dolayısı ile her durumda geri iade alınması mümkündür.

8 Ocak 12:00 itibariyle yeni bir duyuru ile son durum hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Saygılarımızla.”

 

JAPONYA MERKEZLİ BİR GRUPLA YATIRIM GÖRÜŞMESİ YAPILMIŞTI

Gold Group şirketlerinin iflas ertelemesi talep etmiş olmaları hukuki olarak iflas ettikleri anlamına gelmiyor olsada şirketin ciddi sıkıntılarla boğuştuğunu ortaya koyuyor. İflas erteleme başvurusunda adı geçen şirketlerden olan Hizlial.com için 2015’in Eylül ayında Japonya merkezli bir şirketle yatırım konusunda görüşmeler yapılmış fakat bir sonuca varılamamıştı.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir