George Haşravi Kimdir? (George Haswani)

04 Aralık 2015 Cuma, 01:13


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye’nin IŞİD ile iş birliği yaptığını ve petrol satın aldığını iddia eden Putin’e; “IŞİD’ten petrol alan Esaddır ve bunu Rusya pasaportu taşıyan George Haşravi (George Haswani) aracılığıyla yapmaktadır.” cevabı vermesiyle herkes George Haşravi’nin kim olduğunu merak etti. Peki Rusya pasaportu taşıyan ve Esad’a çalışan George Haşravi (George Haswani) kimdir?

george-haswani

George Haşravi Kimdir?

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı verilerine göre Esad rejimi petrol sahalarını IŞİD’e kaybettikten sonra IŞİD’den petrol satın almaya başladı. 25 Kasım tarihinde ABD isim vererek bu alıma aracılık yapan isimleri açıklayarak malvarlıklarını dondurdu. Böylece ABD ilk kez IŞİD’in petrol satışıyla ilgili direkt bir yaptırım açıklamış oldu. Açıklanan isimler arasında iki kişi ön plana çıkıyor. Birinci isim Suriye’de doğan ve Rus vatandaşlığı da bulunan  George Haswani.  Haswani HESCO Mühendislik ve İnşaat adlı şirketi aracılığıyla Esad rejimi ile IŞİD arasında petrol alışverişine aracılık ediyor.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/islamic-state/11455602/Oil-middleman-between-Syria-and-Isil-is-new-target-for-EU-sanctions.html

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir