Genelkurmay Başkanlığı’ndan Açıklama

16 Mayıs 2016 Pazartesi, 18:18
genelkurmay-baskanligi


Genelkurmay Başkanlığı son günlerde yoğun eleştirilere maruz kalan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar hakkında açıklama yayınladı. Doğuda yaşanan terör olayları ve verilen şehitlerin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar çiftinin nikah töreninde şahitlik yapan Hulusi Akar, özellikle muhalif medyanın yoğun eleştirilerine maruz kalmıştı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

BASIN AÇIKLAMASI

TARİH : 16 Mayıs 2016
SAAT : 16:43
NO : BA-137 / 16

 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, Komuta Heyeti ile birlikte, 14 Mayıs 2016 tarihinde saat 13:00’te; Çukurca’da hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin Ankara Kocatepe Camiinde düzenlenen cenaze törenlerine katılmışlardır.

Müteakiben, aynı Komuta Heyeti, aynı gün saat 15:00’te, İstanbul’da düzenlenen nikah törenine, devlet protokolü çerçevesinde katılmışlardır.

Bu kapsamda, sadece imza ve tebrikattan ibaret olan bir nikah davetine icabet edilmesine yönelik yapılan bazı haber ve yorumlar; insani ve vicdani olmaktan uzaktır.

Terörle Mücadeleye yoğun bir şekilde devam ettiğimiz bu günlerde, eleştiri ve yorumlarda insaflı ve yapıcı olunması, ayrıştırıcı dil kullanılmaması, ülkemizin ve aziz milletimizin birliği, beraberliği ve güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir