Gençleri Zengin Edecek Gelişme! Açığı Bul Parayı Al!

03 Ocak 2016 Pazar, 23:26


Yabancı basında yer alan iddialara göre Tor firması gençleri zengin etmeye hazırlanıyor! Firmadan ödeme almak için yapmanız gereken tek şey sistemdeki açıklardan birini fark edip bildirmek! Konu ilginizi çektiyse detayları şöyle;

Kullanıcıların anonim olarak iletişim kurmasını sağlayan Tor 2016 yılında bir güvenlik yarışması düzenlemeye karar verdi. Bu organizasyonu Tor firması Açık Teknoloji Fonu sponsorluğunda HackerOne şirketi ile birlikte düzenleyecek.

Dünyadaki en ünlü internet şirketlerinden olan Facebook, Google ve Microsoft da daha önce bu tarz yarışmalar düzenlemişti. Hatta Zerodium şirketi iOS 9’un açığını bulana 1 milyar dolar vermeyi vadetmişti.

Firmalar bünyelerinde güvenlik uzmanları çalıştırsalar da her duvarın bir zayıf noktası vardır prensibini göz önüne alarak zaman zaman bu tarz güvenlik yarışmaları düzenlemekteler.

Keşfedilen açıkların yaratacı güven kaybını ve oradan düzenlenecek saldırıların maddi zararını kapatmaktansa bu tarz yarışmalar düzenleyip bir miktar parayı ödül olarak vermek de hiç fena bir fikir gibi durmuyor, değil mi?

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir