Genç Emeklilik Verileri

23 Şubat 2016 Salı, 18:27


Türkiye İstatistik Kurumu genç emekli olan kişilerin bilançosunu açıkladı

Memur olarak ya da işçi olarak çalışan kişilerin en büyük hayali genç yaşta emekli olmaktır. Fakat devlet yaşı belirli bir düzeye çekmek zorundadır. Çünkü emekli olanların aldıkları maaş devlete oldukça ağır gelmektedir. Fakat yine de emeklilerin madur edilmemesi için son zamanlarda oldukça sk gündeme gelen çalışmalar yapılmaya başlandı.

Türkiye İstatistik Kurumu yaptığı açıklama da herkesin genç yaşta emekli olmak istediğini belirtirken Türkiye de üç kişiden birisinin verimli çağlarında emekli olduğunu belirtti. Eskiden yaş konusunda pek detay yoktu ve prim gününü dolduran kişilerin pek çoğu genç sayılacak yaşta emekli olmaktaydı.

Örneğin Polislik ya da memurluk yapanların 44 – 50 yaşlarında emekli olduğunu görüyoruz. Halk içinde bu yaşlar yaşlı diye tabir edilseme de çalışan kişi için aslında en verimli zamanlarından bir tanesidir.

Emeklilik yaşı dolupta emekli olmayan kişi sayısı %30 oranında belirtildi. Ancak emekli olanların pek çoğu geçim sıkıntısı yüzünden çalışmaya devam ediyor. Emekli olduktan sonra çalışmaya gerek duymayan kişi sayısı oldukça az

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir