G20’de Neler Yaşandı – Geniş Özet

16 Kasım 2015 Pazartesi, 16:23


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan G20 Summit bugün kapanış bildirisi ile sonra erecek. G20 zirvesine bir birinden renkli anlar yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. İşte objektiflere takılan G20 Antalya zirvesi:

Obama – Putin Görüşmesi:

obama-putin

Bütün Dünya’nın gözü Obama ve Putin görüşmesindeydi. Diğer pek çok mesele gibi Suriye krizinde de ayrı düşen iki süper gücün liderleri pazar günkü görüşmeye göre daha samimi pozlar verdiler. Görüşme de Obama’nın özgüvenli hareketleri ve Putin’in kendinden emin tavırları dikkat çekti.

 

Zirvenin En İlgi Gören Lideri: Kanada Başbakanı James Trudeau

kanada-basbakani

Genç yaşı ve karizması ile hem ülkesinde hem dünyada hayranlar edinen Kanada Başbakanı Justin Pierre James Trudeau ilgileri üzerine topladı. Kadınlar Trudeau ile öz çekim yapabilmek için yarışa girdiler.

 

Erdoğan’ın Obama’dan Makas Alması:

erdogan-obama-makas

Zirvenin belkide en çok paylaşılan fotoğrafı Erdoğan’ın, Obama’dan makas aldığı fotoğraf karesi oldu. Gerçek ise karedekinden çok farklıydı: Erdoğan, Obama’nın omzuna doğru elini uzatırken tam yanak hizasında çekilen fotoğraf böyle bir enstantane doğurmuştu ve oldukça da beğenilip paylaşıldı.

 

Erdoğan’ın Geç Saatlere Kadar Çalışması:

erdogan-calisma

Bu kare gece saat 00:20 de bir toplantı öncesinde çekildi. Sabah erken saatlerde çalışmaya başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geç saatlere kadar süren toplantılara katıldı. Bu karede ise bir toplantı öncesinde hazırlık yaparken görülüyor.

 

Kadınlar Yemeğine Katılan Tek Erkek:

yemege-katilan-tek-erkek

G20 zirvesinin gülümseten karelerinden biri olan bu fotoğraf, sadece kadın davetlilerin olduğu bir akşam yemeğinde çekildi. Yemekte dikkat çeken isim ise IMF Başkanı Christine Lagarde’ın eşi Xavier Giocanti oldu. Ciocant, yemeğe katılan kadınların arasında masada oturan tek erkek oldu. Lagarde çapkınlığıyla bilinen eşini otelde tek başına bırakmayı göze alamamış olabilir.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir