Flick a Trade – Gerçek Zamanlı Borsa Simülasyonu

20 Şubat 2015 Cuma, 09:46
flick-a-trade


Flick a Trade; Kerem Özelli‘nin kurucusu olduğu Cygnecode firması tarafından geliştirilen gerçek zamanlı borsa oyunu. Oyun sanal para ile, gerçek piyasalarda anlık işlemler yapabilmenizi ve böylece borsa da yeteneğinizi ölçmenizi sağlıyor. Oyunun hem Android, Hem iOS versiyonu var.

flick-a-trade

Flick a Trade – İşlem Ekranı

 

Flick a Trade oyununa 5000$ lık sanal para ile başlıyorsunuz. Size verilen 5000$ ın ister bir kısmıyla ister tamamıyla gerçek piyasalarda işlemler yapabiliyor, kar ve zararınızı görebiliyorsunuz. Oyunda döviz alım satımı, çapraz işlemler, hisse senedi alıp satabilirsiniz. Hesabınıza tanımlanan 5000$ ı artırabileceğiniz gibi, paranızı kaybedebilirsiniz de. Eğer paranız biterse veya artırmak isterseniz gerçek para ile satın almanız gerekiyor.

Başta da dediğimiz gibi oyun ile piyasalar açık olduğu sürece işlemler yapabiliyorsunuz, piyasalar kapandığında siz de aynı gerçek yatırımcılar gibi işlem yapamıyorsunuz. Döviz alım satımı ise sürekli yapılabiliyor.

Flick a Trade özellikle borsaya merakı olan, yeni girmek isteyenler için çok işe yarar bir uygulama. Borsaya girmeden önce kendinizi test etme fırsatını kaçırmayın, sonra üzülmeyin.

Oyunun Tanıtım Videosu:

Flick a Trade Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.cygnecode.fat&hl=tr

Flick a Trade iOS: https://itunes.apple.com/tr/app/flick-trade-gercek-bir-borsa/id583008410?l=tr&mt=8

Aşağıda Webrazzi’nin Kerem Özelli ile yaptığı röportajı izleyebilirsiniz:

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir