Fesbuk – Üye Olma ve Giriş Yapma

20 Aralık 2016 Salı, 18:44

En çok ziyaret edilen ve üyesi olan sosyal ağ sitesi Facebook’ta üyelik oluşturmak, sayfa açıp grup kurmak ve profil oluşturmak tamamen ücretsizdir. Fesbuk’a kaydolmak veya giriş yapmak istiyorsanız, aşağıdaki ilgili linklerden yararlanabilirsiniz.

Bu yazımızda Facebook’a üye olma, sayfa açma, grup oluşturma bilgilerini ve Facebook’un kimler tarafından ne zaman nerede kurulduğunu, amacının ne olduğunu, şirket bilgilerini, gelir modelini vb. arka plan bilgilerini paylaşacağız. Siz de yorum kısmından katkıda bulunabilirsiniz.

fesbuk-1

Facebook üyeliği (telefon ile)

Facebook üyeliği (mail ile)

fesbuk-4

Facebook giriş (üyeliğiniz varsa)

fesbuk-3

Facebook sayfa oluşturma (üyeliğiniz varsa)

 

Facebook Kuruluş Hikayesi:

Fesbuk, Mark Zuckerberg ve Eduardo Saverin isimli Harvard Üniversitesi öğrencisi iki arkadaş tarafından kurulmuştur. Daha sonra ikili arasında sorunlar yaşanmış ve Sean Parker, Mark Zuckerberg’e ortak olmuştur. Bu konuda merakınız varsa “Sosyal Ağ” filmini izleyebilirsiniz.

Facebook şu anda yaklaşık 200 milyar dolar değeriyle dünyanın en değerli web sitesidir. Instagram, Whatsapp gibi internet devlerini de satın almıştır.

 

Fesbuk Reklamları:

Facebook, reklamcılık da yeni bir çığır açmıştır. Buna sosyal ağ reklamcılığı diyoruz. Sosyal ağ reklamcılığıyla servis veya mal satan bir kurumun hedef belirlediği kitlelere segmentasyon yaparak istediği şekilde ve kolayca ulaşmasıdır.

Pazarlamacılar 250 milyonu aşkın kullanıcısı olan Facebook’ da kendilerinin belirlediği insanlara erişmenin kolaylığını görünce ve bu ulaşımın sonucunda %100 verim alınca son yıllarda sosyal ağ reklamcılığına büyük paralar harcamaya başladılar. Facebook’ un bu konuda da tercih edilmesinin sebebi de performans reklamcılığı olmasıdır. Bu konuda da müşterilerine kolaylıklar sağlıyorlar.

CPC (tıklama başına maliyet) ve CPM (bin gösterim başı maliyet)  teknikleriyle firmaların hızlı ve verimli bir şekilde müşterilerine ulaşmasına olanak sağlıyor. Bu iki reklam modeli bir birinden farklı olsa da performans olarak ikisi de yüksek değerlerde seyrediyor. Sizin yapmanız gereken kafanıza hangisinin daha mantıklı geldimesi ve onu seçmeniz.

CPC’ nin mantığı; sizin reklam verdiğiniz ürün veya servise tıklandığı zaman belirlenmiş olan ücreti ödüyorsunuz, CPM’ de ise; sizin ürün veya servisinize 1000 gösterim için belli bir ücret ödüyorsunuz. Sizin ürününüze veya servisinize ilgisi olan, ya da hobileri arasında olan müşterilere ulaşmak Facebook sayesinde daha kolay.

Kilit bilgilerle milyonlarca hedeflenen insan reklamınızı görecek. Örneğin; siz fotoğraf makinesi satmak istiyorsunuz, klasik internet reklamcılığında, spor sitesinde haber okunduğunda sağ da solda veya aşağı ve yukarıda fotoğraf makinesi satışı, fotoğrafçılık ile ilgili başka bir reklam veren ya da turizm acentesi reklamı göründüğü zaman eğer kişinin ilgisi yoksa tıklamaz. Fakat Facebook’un sağladığı sistem ile kullanıcın ilgileri ve hobileri arasında fotoğraf yazan tüm kişilere gönderebilir ve hedeflenen kitleden yararlanmış olursunuz.

Doğru zamanda, doğru kişiye, doğru yerde Facebook sayesinde ulaşmak çok kolay. Sizde Facebook’un size sunduğu fırsattan yararlanıp, sosyal ağ reklamcılığını kullanın. Göreceksiniz ki, kısa bir sürede geriye dönüşü olacak ve rakiplerinize göre büyük avantaj sağlamış olacaksınız.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir