Far Cry 3 – Oyun İncelemesi

11 Ocak 2017 Çarşamba, 10:10

Far Cry 3 önceki oyunlarından konu olarak bağımsız ve oyun içi aksiyonlar olarak tamamen farklı bir oyun diyebiliriz.

Öncelikle oyunda tanıyacağınız karakterler bahsetmek gerekirse; ekip baya kalabalık sayılır konu itibariyle korsanlar diyebileceğimiz terörist bir grup bunların düşman grubu olan yerel inanışlara sahip bir kabile ve oyunun geçtiği adada tatil yapmak için giden bir grup genç. Olay korsanların arkadaş grubunu rehin alarak fidye kopartmak istemesiyle ve aralarından bir tanesinin kurtulup yerel kabileden yardım istemesiyle başlıyor.Kabileden istediği yardım ilerleyen zamanlarda bazı tercihler yapmasına sebep olsa da oyun sonunda sizi şaşırtacak.

far-cry-3-inceleme

Oyun içinde her zevke hitap edebilecek gerek suikast gerekse çatışma şeklinde ilerlenebilen ve ilerledikçe yeni yetenekler kazanılan Open World olmasıyla da oyuncuyu sıkmadan ilerleme şansı veren bir oyun. Oyuna hikayeden devam ederken ilerleyen zamanlarda zorlanmamak adına yapmanız gereken yan görevler bol miktarda bulunuyor.

Oldukça orjinal ve akıcı bir konuya sahip Far Cry 3, türünün sayılı örneklerinden biri olması sebebiyle bu tür oyun seven kişiler tarafından beklenen bir oyundu .

Vahşi doğadaki yabani hayvanlar oyunda önemli bir yere sahip. Size ve çevrenizdeki adamlara saldırarak yer belli etmek veya hayvanları düşmanların üzerine saldırtarak avantaj elde etmeniz

mümkün. Aynı zamanda bu hayvanları avlayarak yeni eşyalar elde edebilirsiniz bütün hayvanlar doğal ortamlarında bulunuyor, yani rastgele bir dağılım söz konusu değil.

Etraftan bitki toplayarak size farklı özellikler sağlayacak ilaçlar yapmanız da mümkün. Oyuna bu açıdan bakıldığında tam bir hayatta kalma oyunu ve konu olarak ilerlenmek istendiğinde ise aksiyon ve macera dolu bir oyun.

Hemen hemen her çeşit silah ve oyundaki seviye atlama sistemiyle yeni açılan silahlar bulunmaktadır silahlar geliştirilebilir ve modifiye Oyunun ilerleyen sahnelerinde tanıdık müzikler ve isimler duymanızda mümkün.

Grafik açısından oldukça tatmin edici ve konuda bulunan ufak tefek fantastik sahnelerle görsel olarak oldukça tatmin edici bir oyun.Far Cry 3 diğer oyunlarının gölgesinden sıyrılıp yeni hayran kitleleri oluşturmaya müsait aksiyon hayatta kalma macera ve tüm bunları Open World olarak yaşama keyfini oyunculara sunan ve devam serilerini beklemenize sebep olacak bir oyun…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir