Fallout 4 İncelemesi

12 Ocak 2017 Perşembe, 17:22

Fallout 4 oyununun ayrıntılı incelemesini sizlerle paylaşıyoruz.

FALLOUT 4 İNCELEME

Fallout 4, Fallout serisinin son oyunu olarak gözümüze çarpıyor. Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde oynanan oyun, sevilen AAA projelerinden biridir. Fallout 4’ün hikayesinden bahsedecek olursak, gerçekleştirilen nükleer saldırı sonucunda hayatları alt üst olan insanları ve değişen dünyayı konu ediniyor. Bu dünya içerisinde yönettiğimiz karakter, ailesi ile ilgili büyük problemler yaşıyor ve ardından kaybolan oğlunu bulmak için çeşitli maceraların içine dalıyor. Oyun, bilim kurgu tarzında yapımları sevenler için oldukça cezbedici diyebiliriz çünkü gerçekten de hikaye olarak oldukça güzel düşünülmüş. Gerçekleştirilen saldırılar nedeniyle o kadar fazla radyasyon söz konusu olmuş ki canlı türleri mutasyonlara uğramış. İnsanlar, hayvanlar ve haşereler mutasyona uğradıktan sonra oldukça değişmiş ve saldırgan hale gelmişler. Aynı zamanda bazı hayvanlar boyut olarak inanılmaz büyümüş. Örneğin sinekler ve hamam böcekleri insanı yok edebilecek kadar büyük canlılara dönüşmüşler. Aynı şekilde köpekler çok daha saldırgan hale gelmiş. Ancak oyunda radyasyondan etkilenmeyip mutasyon geçirmemiş insanlar, hayvanlar da bulunuyor ve zaten oyun bu canlıların savaşı üzerine kurulu.

GRAFİK KALİTESİ

Grafik anlamında başarılı bir yapım olduğunu söyleyebiliriz ancak çok gerçekçi grafikler beklemeniz hayal kırıklığına yol açar. Sisteminizin kalitesi el verdiği sürece ultra ayarlarda en az full HD çözünürlükte oyunu oynadığınızda gerçekten de güzel grafikler sizleri bekliyor olacak.

OYNANIŞ

Oyun oynanış olarak gayet keyifli ve başarılı. Ancak genel olarak bir kasvet havası hakim. Tabii bu oyunun yapısından kaynaklanıyor ancak oyunda bazı şeylerin eksik olduğu hissiyatı var. Yani oynarken görev yapmak dışında yapabileceğiniz pek fazla şey yok. Oyunu oynarken gözünüze çok fazla oyun hatası batmıyor ancak sizinle beraber görevlere katılan yoldaşlarınıza Super Armor giydirmek adeta bir çile. Yapay zeka olarak oyunun bu anlamda bazı sorunlarının olduğunu söyleyebiliriz. Silah çatışmaları gayet başarılı yapılmış. Oyunda çok fazla silah modellemesi var ve bunların animasyonları etkileyici. Ancak grafik anlamında silahlar ve zırhlar yeterli düzeyde değil yani çok yapmacık duruyor.

GENEL DEĞERLENDİRME

PUANIMIZ ; 7.0 / 10

Fallout 4 türünün güzel örneklerinden biridir. Bu dalda oyun sevenlerin muhakkak oynayıp denemesini tavsiye ederiz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir