Fahri Öğreticilere Kadro Verilecek

24 Şubat 2016 Çarşamba, 19:00
kadro


Diyanet İşleri Başkanlığı fahri öğreticilere kadro vereceğini duyurdu

Ülkemizde pek çok kuran kursunda öğreticilik yapanlar kadro olmadan sözleşmeli olarak yapmaktadır. Büyük çoğunluğu ise bayandır. Ancak bu fahri öğreticilere uzun süredir kadro verilmiyor. Fahri öğreticiler bir araya gelerek atama bekleyen fahri öğreticiler adında bir grup oluşturdu ve buradan Diyanet İşleri Başkanlığına beklentilerini yazmaya başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı bu kişilerin ataması konusunda uzun süredir çalışıyordu. Ancak devlete olan masraf ve tatarların karşılanması konusunda çalışmalar devam ediyordu. Türkiye genelinde toplamda 20 Bin bayan Kuran kurslarında fahri öğreticilik yapmaktadır. Kuran kurslarına gelen bayanların çoğuda ev hanımı olmakla birlikte bu kurslar sayesinde Kuran’ı öğrenebilmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı sonunda fahri öğreticilik yapan bayanların sesini duydu ve açıklamasını yaptı. Yapılan açıklama da 5 Bin kişinin ataması yapılacağı belirtildi. Her ne kadar 15 Bin kişi açıkta kalacak olsa da ilerleyen dönemlerde bu kişilerinde ataması yapılacaktır. Zaten fahri öğreticilik yapan bayanların büyük çoğunluğu Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlemiş olduğu sınavlara girerek kadro almaya çalışmaktadır. Ancak kadro sayısı az olduğu için pek çok kişi atanmakta zorluk çekiyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir