Facebook’ta Planlanmış Gönderi Oluşturma Nasıl Yapılır?

18 Eylül 2016 Pazar, 19:20


Facebook günümüzde tüm dünyaca kullanılan vazgeçilmez bir sosyal platform ortamı olmuştur. Gerek şahsi kişiler gerekse iş yerlerince kullanılan, herkes tarafından bilinen bir sosyal ağdır. İletişim için, iş için, arkadaşlık ortamları kurma hatta evleneceğiniz insanı bile burada bulmaktasınız. Oldukça içinize işlemiş durumdadır. Bağımlılık yapmıştır artık Facebook. O olmasa bir şeyler eksik hissedersiniz. Hayatınız, arkadaşlık ortamlarınız, eğlence yerleriniz, bütün her şeyinizi Facebook kapsamaktadır. Onunla uyur onunla kalkarsınız adeta. Sabah ilk uyandığınızda ilk işiniz Facebook hesabınıza bakmak olur. Arkadaşlarınızla sürekli iletişim halinde kalırsınız. Orada oynadığınız oyunları takip edersiniz. Sayfalarınız varsa onlarla uğraşırsınız. Günlük hayatın bir parçası olmuştur artık Facebook.

Bazen sayfalarda, gruplarda yayınlanan iş ilanlarını da görmektesiniz. Birçoğu işini bile Facebook da bulmuştur diyebiliriz. Gündem haberlerini dahi burada takip edebilmektesiniz. Her an her gelişmelerden anında haber olunabilmektedir. Bazen bilgi kirliliği yer alsa da doğru yerleri takip ederek doğru bilgilere her an ulaşabilirsiniz. Facebook da çeşitli bir çok özellikler yer almaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi de planlanmış gönderidir. Peki Facebook’ta planlanmış gönderi oluşturma nasıl yapılır?

Facebook da yer alan önemli bir özellik de planmış gönderidir. Sayfalarınızda paylaşacağınız gönderilerinizi istediğiniz bir tarihi ve saati ayarlayarak, o gönderinin o tarih de ve o saat de paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer bir Facebook sayfanız mevut ise ve herhangi bir işiniz olması dolayısıyla aktif olamayacaksanız, planlanmış gönderi özelliğini kullanabilirisiniz. Sayfanıza giriş yaptıktan sonra durum paylaşma bölümünde, sağ alt köşede paylaş butonuna bitişik şekilde yer alan aşağı doğru ok şeklindeki butona tıklayarak bu özelliği kullanabilirsiniz. o Butona tıkladığınızda karşınıza gönderiyi planla kutucuğu çıkacaktır. Burada size tarih ve saat sormaktadır. İstediğiniz tarih ve saati girip planla butonuna tıkladığınızda, gönderiniz o tarih de paylaşılacaktır.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir