Erzurum’da Paralel Yapı Operasyonu

23 Şubat 2016 Salı, 16:33
paralel yapı


Erzurumda Güvenlik Güçleri Paralel Yapı operasyonu yaptı. Çok sayıda göz altı var.

Türkiyeyi bölmek isteyen PKK,PYD,IŞİD gibi örgütlerden ziyade birde ülke içine ülke kurma girişimlerinde bulunan Fethullahçı terör örgütü ve paralel yapılanma devleti var. Bundan birkaç sene önce paralel yapı operasyonları ülkemizde basının en çok yazdığı konu olurken PKK’ya saldırıların artması ile yine en çok yazılan başlıklar arasında yer aldı.

Fethullahçı terör örgütleri sınav sorularını çalarak devletin yüksek mevkilerine kendi kişilerini yerleştirmektedir. Bu sayede bazı işleri el altından devleti dolandırarak yapmaktadır ve amaçlarında Türkiyeyi bölmek bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde bazı şirket ve eğitim kurumları Paralel yapılanma operasyonu kapsamında aranmıştı.

Güvenlik Güçleri aldığı ihbar ve yaptığı araştırmalar doğrultusunda Erzurum’da Fethullahçı terör örgütü ve Paralel Yapılanma Devleti kurmak isteyen kişileri göz altına aldı.

FETÖ/PDY örgütlerine karşı yapılan operasyonda toplam 30 kişi göz altına alındı. Bunun yanı sıra memur olduktan sonra bu örgütlere katılıp görevini kötüye kullanan kişilerde tutuklandı. Emniyet operasyonlarını artırdı ve tespit edilen bazı illerde de baskın yapılacak.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir