Enclave Oyun İncelemesi

07 Mart 2015 Cumartesi, 20:24


Enclave, klasik iyi ve kötü arasındaki savaşı konu alan Celenheim ve Outland halkları arasında geçiyor. İstersek Celenheim halkına katılıp iyi için mücadele ederken, istersek Outland halkına katılıp kötülük için yaşıyoruz. Her şeyden önce Enclave menü görünümü olarak grafiklerine göre üst düzey olmuş. Yani videovari bir menü görünümüne sahip. Menüler basit ve gösterişli.

enclave

Oyun ilk başta konsola çıktığı için, PC platformuna da konsol sorunlarını yanında taşımış. Mesela oyun içinde save yapamıyoruz. Klasik konsol oyunlarında ki mantık var. Yani “CheckPoint” noktalarında save yapabiliyoruz. İşin ilginç tarafı burada başlıyor. Save yapabilmek için sizden altın istiyor. Yani hem istediğiniz yerde save yapamıyorsunuz, hem de save yapmak için biraz altına sahip olmalısınız. İlk başlarda bu zorlasa da daha sonraları save için verdiğiniz paralar önemsiz oluyor.

Oyunda seçilebilecek 12 farklı karakter mevcut. Birde bölümleri geçtikçe açılan 4 bonus karakter var. Karakterler klasik FRP karakterleri olan Knight, Druid, Huntress vb. Oyunun en büyük artısı bu noktada başlıyor. Bu karakterlerin her biri ile farklı senaryolarda oynuyorsunuz. Yani tamamen Knight ile oynarsanız farklı senaryo, Druid ile oynarsanız farklı senaryo karşınıza çıkıyor. Toplam da 27 farklı mekanı içinde barındırması ile oyun bu konuda gerçekten çok başarılı olmuş. Ayrıca bu senaryolarında ki dövüş sahneleri gerçekten inanılmaz güzellikte. Aldığınız silaha göre tepki vermesi karakterinize çok iyi yansıtılmış ve bu artısı ile Enclave oynanabilirliğini arttırmış.

Enclave Gameplay Videosu:

Enclave grafik konusunda da başarılı bir motora sahip. Kaliteyi ne kadar düşürürseniz düşürün yine de kaliteli bir görüntü elde edeceksiniz. Gerçekçi kaplamaları, detaylı mekan yapılandırması ile Enclave grafik konusunda da geçer not alıyor.

Enclave bir çok artısı ile konsoldan PC platformuna geçiş yapmış bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Grafikler, konusu ve menüsü ile başarılı notlar almayı başarmış bu oyunu Steam platformunda bulabilirsiniz. Ayrıca yapımcılar Enclave 2’nin de yolda olduğunu duyurdular. Konsol haricinde de tekrar PC’ye kesin olarak çıkacağını da belirttiler. Kaliteli bir zaman geçirmek ve konsoldan PC platformuna geçişte ki deneyimi yaşamak isterseniz Enclave tam size göre bir oyun.

Enclave Steam linki: http://store.steampowered.com/app/253980/?l=turkish

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir