En İyi Nakliyat Firmaları

13 Kasım 2015 Cuma, 18:57


Evden eve taşınırken dikkat edilmesi elzem olan bazı hususlar vardır. Taşınma aşamalarını planlamak ve iyi bir nakliyat firması seçmek gerekir. Bu tip detaylara dikkat edilmesi maliyet ve taşınma stresi açısından rahatlamanızı sağlayacaktır.

Taşınma Planı: Taşınmaya hazırlık aşamasının ilk basamağı planlamayla başlar. Taşınma hazırlıklarına en az 4 hafta öncesinden başlanmalı ve evden eve nakliyat son bulana kadar tüm planlar belirlenmelidir. Yeni eve ne zaman geçilecek, evden eve nakliyat firması ile ne zaman anlaşılacak gibi önemli adımların ne zaman atılacağı planlanmalıdır. Taşınma planı sizi muhtemel gecikmelerin olmasından ve ertelemelerden doğacak terslik ve maddi zararlardan kurtaracaktır.

Eşya Listesi Hazırlama: Yeni evinize taşınmadan önce hangi eşyaları yanınızda götüreceğinize karar verin. Kolilere koyacaklarınız haricindeki eşyalarınız için liste oluşturun. Kolilerinizi numaralandırıp isimlendirin ve listenize ekledin. Bunu yapmakla taşınma sonrasında eşyalarınızı kontrol etmek çok kolaylaşacaktır. Ayrıca bu listeyi nakliyat firmasıyla yapacağınız sözleşmeye ekleyerek eksik olabilecek eşyalarınızı nakliye firmasından talep etmeniz ve bu durumu ispatlamanız açısından kolaylık sağlayacaktır.

Evden Eve Nakliyat Firması Seçmek: Evden eve nakliyatın en ehemmiyetli kısmı ise nakliye firmasına karar verme adımıdır. Firma ayarlarken tek kaynağınız evden eve nakliyat fiyatı olmasın. Seçeceğiniz nakliyat firmasına karar verirken internetten arattığınızda ilk sıralarda çıkan birçok evden eve nakliyat firmasının sadece komisyonculukla uğraştığını ve sizinle anlaşma yaptıktan sonra kendisine en iyi fiyatı veren firmayı kapınıza göndereceğini aklınızdan çıkarmayın. Nakliyat firmasını seçerken dikkat etmeniz gerekenler:

  1. Nakliyat firmasının internet sitesinde kullandıkları araçların resimlerinin olmasına dikkat edin ve araç üzerindeki yazıların gerçek olmasına dikkat edin.
  2. Firmanın iletişim sayfasında firma ile ilgili yeterli malumat olmasına dikkat edin. Sabit telefon, adres, firma yetkilisi ve ad soyadı gibi vb.
  3. Ayarlayacağınız firmanın bulunduğunuz şehirde olmasına dikkat edin.
  4. Firma yetki belgelerini tetkik edin ve yetki belgesinde yazılı ünvanı Türkiye Sicil Gazetesinde araştırın.

Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi: İşinizi yapmaya karar verdiğiniz firmayla mutlaka sözleşme ayarlayın ve maddelerde hoşunuza gitmeyen kısımları düzenleyin. Tüm eşyalarınızı emanet ettiğinizi aklınızdan çıkarmayın ve sözleşmeyi önemsememezlik etmeyin.

Evden Eve Nakliyat Sigortası: Evden eve nakliyat firmalarının sigortalı nakliyat diye ifade ettikleri sigorta Tam Ziya sigortasıdır. Bu sigortanın kapsamı olabilecek herhangi bir kaza sonucu tüm eşyalarınızın araç ile beraber zararını kapsar. Oluşan kırık ve çizikler sigorta kapsamı dahilinde değildir.

Eşyaların Paketlenmesi: Eşyalarınızın paketlenmesi hakkında unutmamanız gereken önemli olan şey ise kolilemesini sizin yapmış olduğunuz eşyaların paketleme hatası nedeniyle zarara uğraması halinde firma sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu sebepten dolayı ufak tefek eşyalarınızı kendiniz paketleyebilirsiniz fakat beyaz eşya ve mobilyaların paketlemesinin firma tarafından yapılmasını isteyiniz.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir