Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Alımı Yapacak

23 Şubat 2016 Salı, 16:17
polis


Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sitesinde 4 Bin Polis alacağını duyurdu

Emniyet Genel Müdürlüğü 17. dönem polis eğitimi için 4 Bin Polis adayını alacağını belirtti. Eğitim de başarılı olan Polis adayları eğitim sonunda Özel Harekat Branşında görev yapmaya başlayacak.

4 Bin Polis memuru sadece erkek adaylardan oluşacak ve terörle mücadele bölgelerinde çalışacağı tahmin ediliyor. Türkiye’yi tehdit etmeye başlayan PKK başta olmak üzere PYD ve YPG terör örgütlerine karşı Polis ve Asker alımları hızla artmaya başladı.

4 Bin Polis alımına başvurabilmek içni bazı şartlara uymanız gerekmektedir.

Öncelikle başvuracak adayların 30 yaşını doldurmuş olmaması gerekmektedir. 30 yaşından büyük olan adaylar söz konusu alıma başvuramayacak başvuranlar direkt diskalifiye edilecektir.

Başvuru yapacak olan adayların 2014 ya da 2015 yıllarında KPSS sınavına girmiş olması gerekmektedir. Bu sınavdan P3 puan türü en az 50 olmalıdır. Ancak Daha önceden Emniyet Teşkilatında çalışmış ve yakını Şehit ya da Gazi olan adayların P3 puan türü 40 olsa dahi başvuru yapabilecek. Sınav başvurusu başta olmak üzere tarih ve diğer bilgiler için “http://www.pa.edu.tr/” sitesine girerek güncel duyuruları takip etmeniz gerekmektedir.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir