EKPSS Başvurusu Nasıl Yapılır?

24 Şubat 2016 Çarşamba, 18:37


EKPSS Başvuruları başladı. Peki nasıl yapılır? hangi adımları takip etmeliyiz.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi her sene pek çok sınav yapmaktadır. Ancak en çok konuşulan sınavlar Kamu Personeli Seçme Sınavıdır çünkü bu sınav ile adaylar atanabilmektedir. Sınavı kazanamayanlar seneye tekrar hazırlık yapabilir.

Engelli adayları da Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi unutmadı ve onlar içinde her sene bir defa olmak koşulu ile EKPSS sınavı ve kura çekimi yapmaktadır. Kura çekimine doğuştan ya da sonradan olmuş engelli kişiler katılabilir. EKPSS sınavına ise herkes katılamıyor. Bu sınava katılabilmek için doğuştan ya da sonradan adayın bir engeli olması gerekmektedir. Aynı zamanda ön lisans ya da lisans bölümlerinden birisinden mezun olması ya da atama yapılana kadar okuduğu üniversitesinden mezun olabilmesi gerekmektedir.

Peki EKPSS sınavına nasıl başvuru yapılır? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi profiline giren adaylar EKPSS başvurusu yap seçeneği ile gerekli bilgileri doldurarak başvuru yapabilirler. Ancak başvurudan sonra 30 lira ücretide gerekli bankalara yatırmanız gerekmektedir yoksa sınava giremezsiniz.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir