EKPSS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

23 Şubat 2016 Salı, 18:21
ekpss


EKPSS başvuruları ne zaman başlayacak? ÖSYM’nin açıklaması var mı?

Engelli personeller için düzenlenen EKPSS başvuruları ne zaman başlayacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi konu ile alakalı resmi bir açıklama yaptı mı? İşte tüm detaylar.

Engelli pesonellerin memur olabilmesi için düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin duyurusu ile bugün başladı. Başvuruları 3 Mart’ta sonlanacak.

Engelli Personeller her sene kura ile memur olabiliyor ancak sadece hademe, temizlik görevlisi gibi alt sınıf işlerde çalışıyorlar. Fakat EKPSS sınavı ile engelli kişiler yüksek mevkilere kadar memurluk yapabiliyorlar.

EKPSS sınavı diğer sınavlara göre daha farklı bir düzen içinde gerçekleştirilmektedir. Örneğin sınav 60 dakika sürmektedir ve okulun içi engelli öğrencilere göre dizayn ediliyor.

EKPSS’ye başvurabilmek için ön lisans ya da lisans bölümlerinden bir tanesini bitirmiş olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda ön lisans ya da lisans bölümünü bitirmemiş fakat sınav sonuçlarının açıklanması ve atamaların yapılmasına kadar öğrenim gördüğü üniversiteden mezun olabilecek adaylarda EKPSS başvurusu yapabilir.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir