E Sınavla Ehliyet Alacaklara Müjde

29 Şubat 2016 Pazartesi, 11:02
e sınav


Ehliyet almak için girilen yazılı sınava elektronik ortamda girmek isteyenlere müjdeli haber geldi.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bireyler 18 yaşını doldurduktan sonra kendi istekleri ile ehliyet kurslarına yazılabilir ve Milli Eğitim Bakanlığının açmış olduğu direksiyon sınavlarına katılabilir. Ancak bazı adaylar ehliyet sınavına üniversiteyi kazandığı yılda girmektedir. Bu adaylar için sıkıntılı bir dönemdir. Çünkü sınavda kalan adaylar yazılı ya da direksiyon sınavına girmek için kendi şehrine gelmek zorundadır işte yeni başlayacak dönem ile bu ortadan kalkacak.

Öncelikle şu konuya açıklık getirelim. Direksiyon sınavından kalırsanız kursa yazıldığınız şehre gelmeniz gerekiyor. Çünkü başka bir ilde sizi başa bir kurs sınava alamaz. Fakat yazılı sınavda kalırsanız böyle bir durum yok ve isterseniz başka şehirde sınava girebilirsiniz. Tabi sadece elektronik sınavlara girebilirsiniz. 2015 yılında Ankara ve Eskişehir merkezli olmak üzere 5 kurumda elektronik sınav veriliyordu.

Şimdi sadece Ankara ve Eskişehir olmayacak ve listeye 16 Büyükşehir Belediyesi daha eklenecek. Önceden olan Ankara ve Eskişehir ile de toplam 18 tane şehirde elektronik sınav açılmış olacak

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir