Dolandırıcıları Yakakattı, Arkadaşının İntikamını Aldı

12 Ocak 2016 Salı, 06:00
sterlin


İngiltere‘de hayatını sürdüren İsmail Y. (41) iki ay önce arkadaşını dolandıran şüphelileri polise yakalatmak için plan yaptı ve Türkiye‘ye geldi. Dolandırıcılarla temasa geçen adam Fethiye‘ye giderek polislerle işbirliğinde bulundu. Şüpheliler yakalandı. Yakalanan iki şüpheli de gözaltına alındığı suçtan tutuklanmadı. Şüphelilerden biri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer şüpheli ise yine yakalandığı suçtan değil başka bir suçtan tutuklandı.

Sahte Sterlin Yapıyorlardı

Manchester‘de berber olarak çalışan 41 yaşındaki İsmail Y. sahte İngiliz Sterlini satan dolandırıcıların peşine düştü. Dolandırıcılar 2 ay önce İsmail Y.‘nin arkadaşını Türkiye‘ye gelerek dolandırmışlardı. Arkadaşını dolandırdıkları yolu seçen İsmail Y., arkadaşının yaptığı gibi Facebook’ta verilen ilan numarasını aldı. Muğla‘nın Fethiye ilçesinde oturan 28 yaşındaki Adem Ö. ve 26 yaşındaki Hakan O. ile görüşen 41 yaşındaki İsmail Y. 50 bin TL vererek 90 TL değerinde İngiliz Sterlini almayı kabul etti.

Dolandırıcılar İsmail Y.’ye verecekleri Sterlinlerin Fethiye’de ölmüş olan bir İngiliz’in çantasından çıktığı iddia etti. İsmail Y., Fethiye Emniyet Müdürlüğüne Başvurdu. İsmail Y.’ye bir polis memuru abisi rolünde eşlik etti. Şüpheliler İsmail Y. sayesinde yakalandı.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir