Diyarbakır Sur’da Bir Asker Şehit Oldu

23 Şubat 2016 Salı, 16:50


Diyarbakır Sur’da devam eden operasyonlarda bir asker şehit oldu.

PKK’yı temizleme operasyonlarında Diyarbakır Sur’da üç aydan fazla süredir PKK’ya karşı operasyonlar yapılmaktadır. 2 Aralık 2015 tarihinde bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve halen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Her ne kadar resmi bir açıklama olmasa dahi operasyonların birkaç hafta daha devam edebileceği tahmin edilmektedir.

Sur’da operasyonlar hızlanarak devam ediyor. Özellikle bazı bölgelerde PKK’lılar çembere alındı ve Güvenlik Güçleri bölgeyi abluka altına alarak kaçışlara izin vermiyor. Ancak sokakların oldukça dar olması bölgeye zırhlı araçların girmesini engelliyor.

Genelkurmay Başkanlığı bugün yaptığı açıklama da bir askerin şehit olduğunu belirtti. Yapılan açıklama da çıkan operasyon da bir askerin ağır yaralandığı ve derhal hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaralı asker kurtarılamadı ve şehit oldu.

Sur’da Güvenlik Güçleri PKK örgüt üyelerinin büyük bir bölümünü temizledi. Ancak Güvenlik Güçleri bölgenin tam anlamı ile kontrol altına alınamadığı için dağ kadrosundan örgüte sızan kişilerin olabileceğinden şüpheleniyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir