Danimarka’dan Kamerunlu Öğrenciye Acımasız Karar!

11 Ocak 2016 Pazartesi, 17:00


Danimarka’da okuyan Kamerunlu bir üniversite öğrencisi, 15 saat olan haftalık yasal çalışma süresinden 90 dakika fazla çalıştığı gerekçesiyle Danimarka hükümeti tarafından sınır dışı edildi.

Geçtiğimiz günlerde Danimarka‘da üniversite okuyan Kamerunlu bir öğrenci, haftalık yasal çalışma süresi 15 saat olduğu halde yasal süreyi yalnızca 90 dakika aştığı için ülkeden sınır dışı edildi.

Saygın gazete Euronews’in yaptığı habere göre, ismi açıklanmayan Kamerunlu genç  üniversitenin en çalışkan öğrencilerinden biriydi.  Danimarka hükümeti, Kamerunlu öğrenciyi haftalık yasal çalışma süresinden 1 buçuk saat fazla çalıştığı gerekçesiyle ülkeden sınır dışı etme kararı aldı. Hükümetin almış olduğu bu acımasız karar üniversite yönetimi de dahil olmak üzere binlerce Danimarkalının tepkisini çekti.

Tüm bu tepkilere aldırmayan Danimarka hükümeti Kamerunlu üniversite öğrencisini sınır dışı etti. Danimarka‘da yapılan son seçimlerde göçmen karşıtı politika izleyen parti sayısının parlamentoda çoğaldığı ve söz konusu partilerin güç kazandığı dikkat çekmişti.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir