Cumhurbaşkanı İle Başbakan İstanbul’da Bir Araya Geldi

28 Aralık 2015 Pazartesi, 02:36
erdogan_davuoglu


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu İstanbul’da Mabeyn Köşkü’nde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı ile Başbakan, yaklaşık 2 saat görüştüler. Cumhurbaşkanlığı kaynakları görüşmenin 16.30’da başlayacağını açıklamıştı. Görüşmenin ana gündemini; terörle mücadele oluşturacaktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ile Beşiktaş’ta bulunan Yıldız Mabeyn Köşkü’nde bir araya geldi. Görüşme Erdoğan ve Davutoğlu’nun resmi programlarında yer almıyordu ve basına kapalı olarak gerçekleşti. Saat 16.30’da başladı ve 18.30’da nihayete erdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının verdiği bilgiye göre toplantı da terörle mücadele ve gündeme ilişkin genel değerlendirme bulunuldu.

Doğu ve güneydoğuda neler yaşanıyor?

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde son zamanlarda yaşanan terör olaylarının toplantının ana gündemini oluşturduğu tahmin ediliyor. Türk silahları başta Sliopu, Cizre ve Sur ilçeleri başta olmak üzer kararlı bir şekilde bölgede operasyonlarına devam ediyor. Terör örgütü PKK’nın bölgeden temizlenmesine yönelik kararlı bir şekilde yürütülen operasyonlarda zaman zaman acı haberler de geliyor. Fakat TSK’nın açıkladığı son rakamlar ışığında bölgede 221 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlar kararlı bir şekilde devam edecek.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir