Cumhurbaşkanı Faiz Sistemlerinin Adil Olmadığını Belirtti

26 Şubat 2016 Cuma, 17:35
cumhurbaşkanı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faiz sistemlerinin adil olmadığını vurguladı ve eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Haliç Kongre Merkezinden yeni açılan Vakıf Katılım Bankasının açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı konuşmaya önce Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde şehit olan asker ve polislere baş sağlığı ile başladı ve ardından bankalar hakkında bazı yorumlar yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan bankaların halka verdiği kredilerin faizlerinin çok olduğunu ve bu sistemin hiç adil olmadığını belirterek ”Bir Cumhurbaşkanı olarak söylenir mi, söylemek zorundayım. Faiz sistemi adil değildir ve acımasızdır. Eğer biz sıçrayacaksak, mesafe alacaksak özellikle acımasız olan bu sistemden ziyade gerçek manada, hakikaten bu katılım sektörüyle bir büyümenin içinde olmamız şart ifadelerini kullandı”

Pek çok banka reklamlarda %0 faiz ya da %1 faiz gibi ufak rakamlar gösterse de kişiler kredi çektiğinde %150’ya kadar faiz uygulamaktadır. Aslında banka burada halkı kandırmıyor. Ancak halka aylık faiz oranını söylüyor fakat kredi çeken kişi bir aylık kredi çekmiyor uzun yıllar kredi çektiği için yatırılan ücret daha da çok oluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Vakıf Katılım Bankasının açılış töreninde ilginç olsa da Ziraat Bankasını övdü ve alanda birinci olduğunu söyledi. Diğer bankalarında adil sistem ile çalışması gerektiğini belirtti.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir