Counter-Strike: GO (Global Offensive)

25 Mart 2015 Çarşamba, 14:50


Valve, Counter-Strike kapısını asla kapatmıyor ve elinden geldiği kadar bu piyasanın ekmeğini yemek istiyor. Bu yüzden yeni CS sorularını ustalıkla bertaraf ediyor, eğer oyun satışların da azalma ve ya online oynanışta azalma olursa yeni bir özellikle piyasaya yeni versiyonunu sürüyordu. Örneğin Counter Strike 1.6, “goldsrc” denen, yani Half-Life 1 in yapıldığı oyun motoruyla yapılmıştı. Ancak oyunculara yeni bi CS katmak isteyen Valve, oynayan oyuncu sayınısının düştüğünü görünce Counter Strike: Source çıkararak yine oyunun oynanış çıtasını yükseltti. Oyun bu sefer de Half-Life 2 nin kullandığı “Source” oyun motoruyla yapılmıştı.

cs-go-global-offensive

Oyunda yeni birkaç mod bulunuyor;

Cephanelik modu: Oyuna herkes aynı silahla başlıyor. Fakat sonradan silah değiştirilemiyor. Bir kişiyi öldürdüğünüzde diğer round’a bir üst silah ile başlıyorsunuz. İki kişi öldürdüğünüzde yanına bir de el bombası ekleniyor.

Silah yarışı Modu: Herkes aynı silahlarla başlıyor. Her 2-3 adam öldürmeniz de bir silahlarınız anında değişiyor. 16 Adet silah barındıran bu mod da öldüğünüz an tekrar diriliyorsunuz. Eğer ki olurda bir oyuncuyu bıçaklarsanız ondan direkt seviye çalıyorsunuz. Fakat bıçaklarnırsanız da seviye kaybediyorsunuz. Yani bir alt seviyedeki silaha geri dönüyorsunuz. 15 silahı tamamlayan oyuncuya son olarak Altın bıçak veriliyor.Son silah olan altın bıçak ile adam öldüren kişi oyunun galibi oluyor.

Rekabetçi: Bu mod MOBA oyunlarının “Ranked “ sistemi ile birebir. Lig sistemini Counter Serisine getirmeleri gerçekten çok güzel olmuş. Herkes kendi ligindeki daha doğrusu kendi seviyesinde oyuncular ile oynuyor. Bu sistem çok güzel oturmuş. Fakat bir lige yerleşmeden önce rekabetçi modunda 10 maç kazanmalısınız. Evet 10 maç oynamalı değil kazanmalısınız. Bu biraz sıkıntı yaratabilir. Ayrıca lig sistemi Türkiye’ye göre biraz farklı. Mesela Gümüş 1 ligine yerleştiniz. Birkaç maç kazandınız ve bir baktınız yeni liginiz gümüş 2 yazıyor. Hemen lig düştüğünüz sanıp üzülmeyin. CS:GO’da bu işler tersten ilerliyor.

Oyun sadece PC kullanıcılar için değil, aynı zamanda, PS, Xbox platformlarında da piyasaya sürülecek. Anlaşılan yapımcılar Portal 2’yi PS platformuna çıkararak doğru bir karar verdiğini anladı ve artık farklı platformlara sıcak bakıyor.

Oyunu Steam platformu üzerinden hakkını veren bir ücrete tabii olarak satın alabilirsiniz. Counter-Strike oyuncularının gerçekten beğeneceği ve başından kalkamayacakları bir yapım sizleri bekliyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir