Çocuklara Sosyal Medya Yasağı Geliyor

26 Aralık 2015 Cumartesi, 23:13
1


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yeni bir uygulamanın ortaya konulmaya hazırlandığı ifade ediliyor. Bununla birlikte Sema Ramazanoğlu yapmış olduğu açıklamalar ile birlikte sosyal medya kullanımının gün geçtikçe artması ile birlikte çocukların tehlike altında oldukları ve zararlı bir takım durumların içerisine girdikleri ifade edildi.

Sema Ramazanoğlu yapmış olduğu açıklamalarda çocukların sadece bilgisayar başında değil sokakta da oynamaları gerektiğinin bununla birlikte kas ve vücut gelişimlerinin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için bilgisayarın başından kalkmaları gerektiği ifade edildi. Aynı zamanda çocuklarının eğitimi ve gelişimi için 12 yaşına göre telefondan uzak tuttuğunu ve gelişimlerine katkı sağladığını ifade ederken bununla birlikte yeni bir düzenlemeye gidildiği ifade edildi.

Yapılan çalışmaların sosyal medya kullanımını yaş ile sınırlandırması gerektiğinin ifade edilmesi ile birlikte yeni çalışma kapsamında 16 yaşın altındaki çocukların artık sosyal mecralara sadece ailelerin onayı ile birlikte girebilecekleri konusunda bir çalışmanın düzenlendiği ifade edildi.

Konuyu oylayın:

Yorum

  1. Hamit

    27 Aralık 2015 at 23:49

    Hayatımda gördüğüm en gereksiz şey sosyal medya, işimle ilgili olmasa bir dakkika kullanmam midemi bulandırıyor sadece. İlerde çocuğum olursa eline elektronik bir şey vermeyeceğim. Eve TV falan almayacağım. Sohbet etmeyi, kitap okumayı öğrensin.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir