“Çocuğum Olmuyor” Diye Hastaneye Gitti, Öğrendiklerine Şok Oldu!

13 Ocak 2016 Çarşamba, 16:00


Niğde ilinde özel bir hastaneye gidip, hamile kalamadığını söyleyen 32 yaşında olan H.A. yaptırdığı muayenelerden sonra rahminde ur olduğu tespit edildi. Genç kadın hemen ameliyat masasına yatırıldı. Rahminden 1 kilo 10 gram ağırlığında bir ur alındı. B

Niğde‘de özel bir hastaneye giderek çocuğunun olmadığını belirten 32 yaşındaki H.A.’nın yapılan kontrolünde rahminde ur olduğu saptandı. Ameliyata alınan genç kadının rahminden 1 kilo 10 gram ağırlığında ur çıkarıldı. Böylece genç kadının hamile kalması engelinin ortadan kalktığı bildirildi.

RAHMİNDEN UR ÇIKTI

9 yıllık evli olan ancak çocuk sahibi olamayan H.A., 5 Ocak’ta gittiği özel hastanede Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mehmet Boz‘a muayene oldu. Yapılan tetkiklerinde rahminde ur olduğu tespit edilen genç kadın ameliyata alındı.

ÇOCUĞU OLMUYORDU

Başarılı geçen ameliyatın sonunda H.A.’nın rahminden toplam 1 kilo 10 gram ağırlığında olan çeşitli büyüklüklerde 15 parça ur çıkartıldı. Op. Dr. Boz, genç kadının sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, “Hastamız çocuk sahibi olmak istiyordu. Bize geldi ve muayenesini yaptık. Muayene sırasında rahminde halk arasında ‘Ur’ denilen 15 adet miyom tespiti yapıldı. Hastamızı hemen ameliyata alarak rahmindeki urları çıkardık.” dedi.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir