Clash of Clans – İpuçları

18 Şubat 2015 Çarşamba, 15:12
clash-of-clans


Supercell firması tarafından önce iOS platformunda, ardından Android platformunda yayınlanan ve şu anda Dünya’nın en çok kazanan mobil oyunu olmaz özelliği olan Clash of Clans hakkında mükemmel bir rehber hazırladım. Beğeneceğinizi umuyorum.

clash-of-clans

Clash of Clans henüz çok tanınmadan oynamaya başladığım bir oyun. Oyunda sürekli ilerleme var, oyunun sonu diyebileceğimiz bir şey maalesef yok. Köyümüzü sürekli geliştirmek zorundayız, kendi ligimizde, Türkiye  genelinde ve Dünya genelinde sıralama elde etmek için ise kupa kasmak durumundayız.

Oyunla yeni tanışanlar için temel bilgiler vermek istiyorum;

Oyuna birkaç binası olan küçük bir köyle başlıyoruz. Başlangıçta bir rehber bize genel oynanışı anlatıyor. Bu sırada elmasları fazla harcamamanızı tavsiye ederim, çünkü köydeki işçi sayısını artırmak için bu elmaslara ihtiyacımız var. (Tabi para harcayacaksanız keyfinize kalmış)

Oyuna başladığımız ilk andan itibaren, bitmek tükenmek bilmeyen geliştirme yarışının içerisine giriyoruz. Oyun yapımcılarının yaklaşık 2 ayda bir yeni öğeler eklemesi veya var olan binaların geliştirilmesi sebebiyle köyün geliştirmesi hiç bitmiyor. Düşünün ki 2-3 yılda bir oyunun geliştirmesi tamamlanıp son seviyelere gelinemiyor. Tabi binlerce lira verip hızlı geliştirme yapmazsanız.

Köyün geliştirilmesi dışında bir de kupa mücadelesi var. Kupa kazanmak için başka bir oyuncuya savaş açmalı ve savaş sonucunda en az 1 yıldız kazanmış olmalısınız. (Saldırdığınız köyü %100 yıkarsanız 3 yıldız alıyorsunuz, sadece köy evini yıkmanız tek yıldız için yeterli) Saldırıyı kazanmanızın sonrasında rakibinizin gücüne göre kupa elde edersiniz. Ortalama bir rakipten 20-30 arası kupa kazanırsınız.

Burada bir tavsiyede bulunmak istiyorum: Köy evinizi, köyünüzün genelinden hızlı geliştirmeyin. Çünkü köy seviyesi yükseldikçe, sizinle aynı güçteki rakiplerinizle yaptığınız savaştan elde edilen ganimetler (Altın ve İksir) azalıyor. Bu da büyük bir dezavantaj oluşturuyor.

 

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir