Camide Bir Obama

03 Şubat 2016 Çarşamba, 21:58
56b250df67b0a912e831d4be-640x360


DAEŞ gibi terör örgütlerinin İslam’ı veya Müslümanları savunmadığını belirten Obama, terör örgütünün öldürdüğü kişilerin çoğunluğunun da masum Müslüman erkek, kadın ve çocuklar olduğunu vurguladı.

Obama, İslam’ın terörizmi izin vermeyen bir din olduğunu belirterek, “İslam, diğerlerine karşı saygı duyulmasını isteyen geleneğe sahip” dedi.

Obama, ziyarette genç yaştaki Müslümanlara da seslenerek, “Sizler Müslüman veya Amerikalı değilsiniz, sizler Müslüman ve Amerikalısınız” diye konuştu.

İslam sözcüğünün, Selam’dan geldiğini ve barış anlamı taşıdığını, selamünaleyküm sözcüğünün, barış siz ile olsun anlamına geldiğini vurgulayan Obama, İslam’ın bir barış dini olduğunu belirtti.

Obama, “Müslümanlardan aldığım bazı mektup söz konusu Müslümanlar ikinci sınıf hissettiklerini söylüyorlar. Annelerin çocukların bu hissiyatı yüzünden üzüldükleri yönünde mesajlar almaktayım. Benim de çocuklarım var ve bu mesajları aldığımda çocuklarımı düşünmekteyim. Hepimizin çocukları var ve insani anlamda bu hissiyatta olmalıyız. Biz büyük bir ABD ailesiyiz ve bu ülkede kimse ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmemeli dedi.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir