Brick-Force Oyun İncelemesi

08 Mart 2015 Pazar, 09:59


Brick-Force, kendi savaş evrenini oluşturabileceğiniz, ya da başka oyuncuların oluşturdukları evrenlere katılabileceğiniz bir sandbox shooter oyunu. “ Brick Star” adını verdiklerini evrende; tuğlalar, taşlar, kil ve toprak benzeri malzemeler kullanarak kendi savaş alanını inşa et. İster online ister arkadaşlarında kapışmanın doyasıya keyfini çıkart.

brick-force

Muhteşem inşa etme üzerine kurulu savaş alanları ile oyun gerçekten zevkli bir hal alıyor. Örneğin; tamamen kendi yaptığınız bir haritada insanlar ile kapışmak gerçekten çok zevkli. Her türlü blok kullanılabiliyor. Ancak önce bir şartı var. Harita tasarlamadan önce, diğer insanların haritalarına girip bir süre oyunu oynamalısınız. Bu size FP adı verilen oyun içindeki para birimini kazandıracak. O parayla kendinize “Tuğla Koyma Silahı” almalısınız. Başlangıçta zaten bir adet elimizde mevcut. Fakat o silahta bütün tuğlalar açık değil maalesef. Bu silahı aldıktan sonra, istediğiniz gibi haritanızı düzenleyebilirsiniz.

Harita düzenlemek gerçekten çok eğlenceli oluyor. Hayalinizde ki savaş alanını birebir yapabilirsiniz ve işin sonunda gerçekten yüzünüz gururla gülümsüyor. Bunu da söylemekte yarar var; şu ana kadar Brick-Force evresinde 1.200.000’nin üzerinde oyuncular tarafından harita yaratılmış.

Yüzlerce farklı silahı ve kostümü bulunan Brick-Force’da, biraz önce bahsetmiş olduğumuz FP’ler ile kendinize istediğiniz seti satın alabilir ve yanına da kullanmak istediğiniz silahı ekleyerek, muhteşem kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Her silahın ve kostümün kendine ait özellikleri bulunuyor tabii ki. İsterseniz bu özellikleri de yükseltebiliyorsunuz. Başlangıçta size yükseltme için gerekli taşlardan bir miktar veriyor. Fakat bunlar çok çabuk bitiyor. Mağazadan ufak bir ücret karşılığı bu taşlardan satın alabilirsiniz. Silahlarınız ve kostümleriniz yükseldikçe verdikleri avantajlar da artıyor.

Ayrıca oyunda günlük aktiviteler var. Belli aralıkla yıldız kazanıyorsunuz. Kazandığınız yıldızları kazı kazan mantığıyla harcayarak nadir nesneler ya da nadirler kadar değerli olmayan fakat yinede bir süre işinizi görecek itemler kazanlabilirsiniz.

Kısacası Brick-Force tabir-i caizse Minecraft evreninde Counter – Strike oynamak diyebiliriz. Ancak oyun tahmin ettiğinizden çok daha eğlenceli. Bu karikatür tarzı çevrim içi oyun “Unity 3D” motoru üzerine kurulmuş. Yani oyunu oynamadan önce “Unity 3D” indirmeniz gerekli. Brick-Force şu an Steam platformunda ücretsiz. Eğlenmek isteyen tüm oyuncuların gözdesi olacağına eminiz.

Brick-Force Gameplay:

Brick-Force Resmi Sitesi: https://www.brick-force.com/tr

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir