Beşiktaş’ın Toplam Borcu Ne Kadar?

27 Şubat 2016 Cumartesi, 11:58
bjk


Beşiktaş takımının toplan borcu ne kadar?

Ülkemizde futbol düzeyi eski yıllara göre daha da arttı. Çünkü kulüpler artık büyük paralar ile oynuyor ve oyuncu transfererinde dudak uçuklatan rakamlar teklif ediyorlar. Beşiktaş son iki üç yıl transfer kesesini biraz kapattı ve basına bütçe sıkıntısı çektiğini yavaş yavaş belirtmeye başladı. Peki Beşiktaş kulübünün toplam borcu ne kadar? Açıklanan verilere göre Beşiktaş’ın toplam 1 Milyar 214 Milyon 149 Bin 589 TL borcu var.

Açıklamayı divan kurulu toplantısında önemli isimlerden Feyyaz Tuncer yaptı. Uzun zamandır Beşiktaş’ın borcu konusunda açıklamalar yapılmıyordu ve takımın bu kadar borcu olması herkesi şaşırttı. Şimdi akıllara gelen ilk soru bu takım bu borcu nasıl kapatacak?

Dünye devletlerine baktığımızda bazılarının bile bu kadar borcu yok. Siyah Beyazlı takımın sadece seyirci desteği, maç yayınlar ve spor totodan aldığı para ile bu borcu kapatması imkanız gibi görünüyor. Üstelik bu borç ödenmediği her sene faiz ile borç daha da artmış oluyor. Türkiye Futbol Fedarasyonu kulüplere nasıl yardım yapacak merakla bekleniyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir