Beşiktaşlı Ersan Gülüm Transfer Oldu

03 Şubat 2016 Çarşamba, 21:37


Ersan Gülüm için geçtiğimiz yaz aylarında Beşiktaş’ın kapısını çalmaya başlayan Çin takımlarının arasından sıyrılan Hebei China Fortune, yaklaşık 23 milyon TL bonservis bedeli karşılığında bu transferi gerçekleştirdi.
Ersan Gülüm’ün Hebei Fortune’dan 3 yıl için 10 milyon Euro alacağı öğrenilirken, Beşiktaş’ın devre arasında gönderdiği stoper sayısı da 3 oldu. Pedro Franco’yu Arjantin’e, Miloseviçci de Almanya’ya gönderen Siyah Beyazlılar, buna karşılık Getafe’den Alexis ve Hannover 96’dan Marcelo’yu almıştı.
Teknik direktör Şenol Güneş’in tüm karşı çıkmalarına rağmen hem Çin takımının bonservisi 7 milyona yükseltmesi, hem de Ersan’ın 3 yıl için alacağı 10 milyon Euro’nun bu transferin gerçekleşmesini kaçınılmaz kıldığı öğrenildi.

Ersan Gülüm’ün Çin’e transfer olmasıyla Beşiktaş’ın kesesine bir sene içinde giren bonservis bedeli toplam 25 milyon Euro’ya ulaştı.
Yaz transfer döneminde Demba Ba’yı 13 milyon Euro’ya Çin takımı Shanghai Shenhua’ya, Atınç Nukan’ı 5 milyon Euro’ya Alman takımı Red Bull Leipzig’e satan Beşiktaş yönetiminin son bombası yaklaşık 23 milyon TL ile Ersan Gülüm oldu.
Ersan Gülüm’ün Hebei China Fortune takımına transferinden yaklaşık 23 milyon TL gelir elde edecek olan Siyah Beyazlıların kesesine toplamda 25 milyon Euro girmiş olacak.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir