Başrolünde Will Smith’in Yer Aldığı ConcussionFragmanı!

06 Kasım 2015 Cuma, 15:53“JFK Suikasti” ve “Elçiyi Öldür” gibi filmlerle adını iyice duyuran senarist/yönetmen Peter Landesman imzalı yeni futbol draması Concussion’un yeni fragmanı sinemaseverlerle paylaşıldı.

Ellen youtube kanalında yayınlanan Concussion’ın yeni fragmanı başrol oynayan Will Smith’i çoğunluk alıyor. Kadrosunda Will Smith, Alec Baldwin, Luke Wilson gibi tanınmış yıldızlara ek olarak başarılarını gösteren Gugu Mbatha-Raw ve Adewale Akinnuoye-Agbaje’nin de rol üstlendiği Concussion, Jeanne Marie Laskas’ın GQ dergisi için yayınladığı “Game Brain” adlı bir makaleden uyarlanarak beyazperdeye aktarılıyor. Profesyonel futbolcularda, Amerikan Futbolunun sebep olduğu beyin travmalarını ilk defa ortaya çıkaran nöropatoloji uzmanı Dr.Bennet Omalu’nun hayatına yer veren filmde doktor, oyunculardaki bu travma sürecinin üstesinden gelmeye çalışırken diğer bir yandan ise politik ve kurumsal durumlarla başetmek zorunda kalıyor.

Futbol oyuncularının yaşadıkları ciddi sakatlanmaların, kritik düzeydeki kafa yaralanmalarının ve travmalarının, ömür boyu sakat duruman getiren beyin sakatlıklarının trajik boyutunu perdeye yansıtan Sony Pictures yapımı olan film, Amerika’da yılbaşında gösterime girecek. Filmin Türkiye’deki gösterim tarihiyse 18 Mart olarak belirlendi.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir