Başbakan, HDP’ye Sert Çıktı

28 Aralık 2015 Pazartesi, 14:50


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sırbistan ziyareti öncesinde konuştu. Davutoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. HDP ile görüşme konusunda sert açıklamalarda bulundu ve HDP’ye yönelik Kandil ile çay içmeleri tavsiyesinde bulundu ve hadlerini bildireceklerini ifade etti.

Bir basın mensubu Başbakan Davutoğlu’na HDP’yle görüşmeme sorusunu sordu. Davutoğlu randevuyu, tahkir açıklamalarından dolayı randevu iptal ettiğinin altını çizdi.

“Teröre destek verip bir de şart koşacaklar” diyen Başbakan HDP’ye yönelik önce “Siz Sur’u, Cizre’yi cehenneme çevirenlerden hesap sorun ”çağrısında bulundu. Ve sözlerini geçtiğimiz günlerde kendisne yönelik “Gelip kaçak çayımızı içip gider” diyen Sırrı Süreyya Önder’e getirdi.

Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mehmetçiğin kanını kimseyle tartışmam, bunu zul addederim. Niyetleri doğru değil. Türkiye ateş içindeyken, Beyefendi kaçak çaydan bahsedecek ve ben de o masada oturacağım öyle mi? Bu görülmüş şey değil. Gitsinler kaçak çaylarını Kandil ile içsinler. Gece ürettiği esprilerle bizi istihza edecekler öyle mi? Siyaset nezaket meselesidir. Onlara hadlerini bildiririz.”

 

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir