Bakanlıktan Siber Saldırı Açıklaması Geldi

26 Aralık 2015 Cumartesi, 23:23
2


Son zamanlarda yaşanan bazı internet sorunları sonrasında yapılan açıklamalar ile birlikte siber saldırıların yaşandığı ifade edilmişti. Özellikle TR uzantılı sitelere yapılan saldırılar sonrasında pek çok siteye zarar verildiği ifade edilmişti. Bunun üzerine yapılan açıklamalar sonrasında saldırıları engellemek için görevlendirilmiş bir grubun olduğu ifade ediliyordu.

Siber saldırıların son zamanlarda Rusya tarafından yapılabileceği şüphesi üzerinde durulmuş ancak daha sonra yer alan haber ve açıklamalara göre dünyaca ünlü bir hacker grubunun Putin’in yapmış olduğu açıklamalar sonrasında saldırı düzenlediği ifade edilmişti.

Son günlerde internette yaşanan bazı sıkıntılar yine siber saldırıların yaşandığına dair fikirlerin yürütülmesine sebep olmuş ancak yapılan açıklamalar sonucunda siber saldırının söz konusu olmadığı ifade edildi. Bununla birlikte Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte siber saldırının olmadığı sadece bakım çalışması sebebi ile bazı aksaklıkların olduğu ifade edildi.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir