Bakan Avcı ODTÜ’de Yaşananları Kınadı

28 Aralık 2015 Pazartesi, 15:39


Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’nde geçtiğimiz günlerde skandal bir olay yaşanmıştı. Bir grup öğrenci namaz kılan öğrencilere saldırmıştı. Bu olay devlet ricali başta olmak üzere her kesimden büyük tepki çekti.

Her fırsatta özgürlükçü tutumunu ön plana ODTÜ’de böyle bir olayın yaşanması aslında çok ilginç bir olay olarak dikkat çekti.

Kendisine bir ODTÜ mezunu olan Milli Eğitim Bakanı yaşananlara tepki gösterdi. Bakan Avcı, ODTÜ’nün geleneğinde bu tip saldırıların zannedildiği kadar yaygın olmadığını söyledi ve Üniversitenin bir ilim yuvası olduğuna dikkat çekti.

Bakan Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“YÖK tarafından konuyla alakalı olarak iki arkadaşımız görevlendirildi. Onlar, raporlarını hazırlayıp zannediyorum ki YÖK’e sundular. ODTÜ yönetimiyle de alakalı olarak gereken yapılacak. ODTÜ mezunu birisi olarak saldırıyı kınıyor, ayıplıyorum. ODTÜ’ye böyle bir gelenek haksız yere yüklenmeye çalışılıyor. Bu çok yanlış. ODTÜ’nün geleneğinde bu tür şiddet olayları zannedildiği kadar köklü değil. ODTÜ bir ilim yuvası ve öyle de kalacaktır.”

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir