Bahçeli Twitter Üzerinden Sert Açıklamalarda Bulundu

28 Aralık 2015 Pazartesi, 02:38
fft99_mf5931632


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’de Genel Başkan Devlet Bahçeli, Twitter hesabından partisine ilişkin sert açıklamalarda yaptı.

Devlet Bahçeli, tüzük kongresinin toplanması için delegelerden imza  toplayan muhalifleri isimleri sert bir şekilde eleştirdi. Eleştiriler adeta adaylar arasında bulunan Meral Akşener’e yönelikti.

“Tertemiz vicdanlı hiçbir Milliyetçi-Ülkücü Türkiye’nin böylesi bir döneminde çelişki yaşamamalı, aklını çelen kurgulara aldırmamalıdır. Türklüğün defin çalışması alçakça sürerken, Türkiye’nin son mevzii, milletin yegâne muhafızı MHP’yi meşgul etmek, oyuna gelmektir. Hiçbir dava arkadaşım dışarısı ateş altındayken evinin içini karıştırmaya, direnci kırmaya, gücü zayıflatmaya fırsat vermez, vermemelidir.”

Ölümünün 79. sene-i devriyesine girilecek olan Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle muhaliflere seslenen Bahçeli, ”Siyaset karaborsacılarına teslim olmamak adına gelin ağlamak için felaket beklemeyelim, pişmanlıklar içinde oyalanmayalım. Diyor ya Akif, ‘Burnumuzdan tuttu düşman, biz boğaz kaydındayız! Bir bakın: Hâlâ mı hâlâ ihtiras ardındayız.’ Hâlâ mı? Nereye kadar peki?” dedi.

MHP’de ne yaşandı?

MHP’de Kasım ayında yaşanan seçimlerde büyük bir oy kaybına uğradı. Bu gelişme sonrasında muhalifler ayaklandı. Tüzük kurultayı toplamak için imza kampanyasına başladı.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir